> Інформація > ЯК ЗИМУЮТЬ РАВЛИКИ?

ЯК ЗИМУЮТЬ РАВЛИКИ?

Період активного життя виноградних равликів триває з весни і до перших холодів. У цей час вони повзають на поверхні землі, по деревах, харчуються і розмножуються. Але як тільки температура повітря починає падати до 8-10 градусів тепла, молюски готують собі притулок на зиму.

Природа подбала про цих істот і обдарувала їх набором інстинктивних дій для того, щоб вони змогли вберегти себе від холодів. І процес цей досить цікавий. Перед ним равлик запасається корисними речовинами, втім, як це роблять багато тварин, які впадають у сплячку.

Тепер про все по порядку.ЯК ЗИМУЮТЬ РАВЛИКИ?

Равлики зимують під опалим листям або в ямках під землею.

Незважаючи на повільність, молюски гарні землекопи. Іноді вони зимують навіть групами, але практично завжди вибирають одне і те саме місце. Якщо ґрунт не дуже щільний, вони зариваються на глибину від 10 до 30 см. Це залежить від суворості зими: чим нижча температура, тим глибше буде притулок.

Знайшовши відповідне місце, равлик починає захоплювати головою грудку землі і хвилеподібними рухами просувати її уздовж тіла до задньої частини, притискаючи до себе своєю ногою. Таким чином, виритий ґрунт опиняється зверху над мушлею, а молюск продовжує виконувати одні і ті ж самі дії, поступово проникаючи глибше і накриваючи себе викопаною землею.

Буває так, що земля дуже тверда, і вирити яму неможливо. В цьому випадку равлики проводять зиму під опалим листям.

Додатковим захистом служить епіфрагма. Так називають вапняну пробку, яка утворюється із застиглого слизу тварини і закриває мушлю. У цій кришечці молюск залишає отвір для надходження повітря. Її товщина також залежить від температури.

Равлики завжди сплять у положенні гирлом догори. Так їм легше дихати, тому що між перетинкою і пухкою викопаною землею є повітряний потік. Крім того, така поза знижує ризик проникнення бактерій з ґрунту і полегшує процес виходу назовні після сплячки.ЯК ЗИМУЮТЬ РАВЛИКИ?

Під час зимівлі молюск втрачає близько 10% своєї ваги, яку він встигає набрати через 4-6 тижнів після пробудження. Прокидається він досить швидко. Як тільки сніг починає активно танути, тварина відразу вибирається назовні, щоб не потонути у воді, що утворюється.

В процесі анабіозу (саме так називається стан, в якому перебувають равлики під час сну) відбуваються зміни в їх організмі: значно сповільнюється обмін речовин, а також змінюється хімічний склад гемолімфи (рідини, яка циркулює в судинах і міжклітинних порожнинах молюсків). Все це робиться для того, щоб вони не постраждали від морозу.

Виноградні равлики — дивовижні істоти, і спостерігати за їх життям дуже цікаво. В нашій природі ще багато тварин, про яких нам мало що відомо, але деякі факти з їх існування настільки незвичайні, що людині навіть складно собі це уявити.

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму