> Інформація > ВЖИВАННЯ ЯКИХ ВИДІВ РАВЛИКІВ МОЖЕ ВАМ ЗАШКОДИТИ?

ВЖИВАННЯ ЯКИХ ВИДІВ РАВЛИКІВ МОЖЕ ВАМ ЗАШКОДИТИ?

У світі існує понад тисячу видів равликів. Вони живуть як на суші, так і у воді. Молюски бувають зовсім маленькі (близько 1мм) і гігантські (до 30 см в довжину).ВЖИВАННЯ ЯКИХ ВИДІВ РАВЛИКІВ МОЖЕ ВАМ ЗАШКОДИТИ?

Далеко не всі черевоногі їстівні. Їдять в основному лише два сухопутних види: ахатин та хеліксів.

Представники першого з них водяться в країнах з тропічним кліматом. Їхня батьківщина — береги Східної Африки. Зараз ахатин розводять у багатьох куточках планети. Крім вживання в їжу вони славляться лікувальними властивостями: слиз равликів широко застосовується в косметології та медицині. Також ахатин заводять в якості домашніх тварин.

Хелікс — це велика група черевоногих молюсків. Вони водяться в Європі і частини регіонів Середземного моря. У цьому виді виділяють таких їстівних представників:

  • виноградний равлик (лат. Helix pomatia);
  • садовий равлик (лат. Helix aspersa);
  • гірський равлик (лат. Helix lucorum).

Також їдять молочного (або іспанського) равлика (Otala Lactea), лісового (Cepaea nemoralis), строкатого (Cepaea hortensis) та інші види.

З цих їстівних видів готують безліч страв. Їх варять, смажать, тушкують. Одним з найвідоміших вважається вишуканий французький делікатес — гаряча закуска ескарго.

Равлики дуже корисні. Їх м’ясо дієтичне, воно містить 70% білка і 30% амінокислот. Також в його складі вітаміни, еластин, колаген, алантоїн та інші корисні речовини. Їх рекомендується їсти людям з проблемами шлунково-кишкового тракту, а також вагітним і годуючим жінкам.

Однак деякі представники класу черевоногих здатні серйозно нашкодити нашому організму.

Перш за все, потрібно знати правила, які застосовуються до будь-яких молюсків, яких Ви збираєтеся приготувати:

  • збір лише в екологічно чистій місцевості;
  • ретельне очищення організму перед приготуванням;
  • впевненість у приналежності до їстівного виду.

Якщо Ви вирішили самостійно приготувати закуску і здивувати своїх рідних, цілком допустимо назбирати головний інгредієнт у природних умовах. Це може бути сад, двір приватного будинку або ліс. Головне, щоб поблизу не було очисних споруд, стічних вод, промислових підприємств і тощо.

Пам’ятайте! Будь-який равлик — переносник бактерій. Тому його потрібно ретельно очистити не лише зовні, але також зсередини. Для цього молюсків кладуть у каструлю або контейнер і не годують протягом декількох днів. За цей час їх кишечник повністю очищається.

На щастя, в нашій країні водяться в основному їстівні виноградні равлики. Їх навіть розводять на спеціальних фермах.ВЖИВАННЯ ЯКИХ ВИДІВ РАВЛИКІВ МОЖЕ ВАМ ЗАШКОДИТИ?

Але за кордоном є багато отруйних видів. Найнебезпечнішим вважається географічний конус. Він неймовірно красивий. Його мушля конусоподібної форми з незвичайним забарвленням. Але цього равлика не лише не їдять, від неї тримаються подалі. Цей незвичайний хижак вражає жертву величезною кількістю інсуліну, який він випускає у вигляді отруйної хмари.

Тварина, що попалася йому під руку, від такої атаки впадає в гіпоглікемічну кому. Це відбувається через різке збільшення рівня цукру в крові. У світі відомо близько 30 смертельних випадків від отрути конуса.

Гігантські ахатини також містяться в переліку небезпечних для людини. Справа в тому, що поряд з іншими інфекціями, вони можуть бути переносниками рідкісної форми менінгіту, який викликає легеневий хробак. Така хвороба вкрай небезпечна для людини.

Звичайні прісноводні равлики можуть переносити тропічне паразитарне захворювання шистосомоз, яке поступається за небезпекою лише малярії. Захворіти їм можна навіть після контакту із зараженою водою.

Список загрозливих і отруйних молюсків досить великий: устричне свердло, хижий равлик, панк-рок, колючий морекс та інші. Більшість із них живуть далеко від нашої країни.

Тим не менше, потрібно бути вкрай обережним. Вживайте в їжу лише тих молюсків, в чистоті та їстівності яких Ви впевнені. А краще купуйте їх на фермах або в готовому вигляді.

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму