Швидке замовленя

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар і заповніть товарну форму!

Вирощування равликів Лукорум

Helix Lucorum – вид молюсків, відомих також під назвою гірський (наземний) равлик або Лукорум. Вони менш популярні ніж виноградні (бургундські) равлики і великі і малі сірі підвиди молюсків, але їх теж розводять з метою вживання в їжу і використання в косметичній промисловості (особливо за рахунок виділення великої кількості слизу).

Особливості вирощування

Розміщення

Helix Lucorum розміщують по 40-50 особин в окремі високі ящики, прикриті зверху сітчастими кришками (щоб равлики не розповзлися). Заповнені ящики встановлюються на стелажі.

Клімат

Вирощування равликів Лукорум

Родина Лукорум – гірські області Східного Середземномор’я і Малої Азії. Завдяки цьому равлики і отримали назву «гірські». На Україні Helix Lucorum мешкають в Криму – в такому теплому кліматі їх можна вирощувати як в штучно створених, так і в природних умовах. У більш холодних областях України розведення Лукорум можливо тільки в закритих фермах.

У штучних умовах потрібно підтримувати температуру 20-26 градусів і стежити за вологістю:

  • вологість повинна бути 60-90%;
  • сухі і вологі періоди повинні чергуватися;
  • кожен з періодів повинен тривати до 14 днів.

Довкілля

Для комфортного життя Лукорумам потрібна велика кількість рослинності і кальцинованого грунту. У природі цей вид зустрічається в широколистяних лісах, ховається на полях і в чагарниках, при цьому намагається бути якомога ближче до води.

Подібну ситуацію необхідно створити і штучно. Молюски сприймають навколишнє середовище не тільки як місцевість для життя, але і джерело живлення: органіки повинно бути багато, а грунт треба часто удобрювати. Кальцій в ній сприяє міцності і твердості панцира.

Харчування

В їжу равлик Лукорум вживає рослинні продукти: листя і грунт місцевості, в якій живе. Крім того, його раціон повинен включати:

  1. Овочі та сільськогосподарські культури (капуста, буряк, хрін).
  2. Фрукти і ягоди (банани, виноград).
  3. Збалансований комбікорм. Термічно і механічно оброблений корм з високим вмістом речовин, корисних для равлики. Зазвичай містить ячмінь, сорго, вапняну муку і пшеничні висівки.
  4. (Зрідка) Делікатеси. Для Helix Lucorum це яйця, сир, розмочений в молоці хліб.

Розмноження

Вирощування равликів Лукорум

Як і інші равлики, гірський молюск – гермафродит. Це означає, що у кожної особини є і жіночі, і чоловічі статеві ознаки і кожна особина може злучитися з будь-особиною того ж виду.

Для репродукції спеціально потрібно підготувати ділянки: встановити судини, наповнені сумішшю грунту і вапняного піску. Суміш повинна бути вологою, заповнювати половину судини. Відкладання яєць займає три дні. Інкубаційний період – до 27. У цей час на ділянках потрібно підтримувати такі умови:

  • 20 градусів тепла (за Цельсієм);
  • 85% вологості;
  • 8 годин освітлення за допомогою штучних джерел (день), і 16 годин відсутності освітлення (ніч).

Такі умови сприяють прискоренню інкубаційного періоду, і вилуплення починається на 19 день.

Оставить отзыв

avatar
wpDiscuz

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: