Швидке замовленя

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар і заповніть товарну форму!

Способи розведення равликів Helix aspersa Maxima і Helix aspersa Müller

У промислових масштабах вирощують кілька видів равликів. На пострадянському просторі це, в основному, виноградні, тобто helix pomatia. Оскільки умови для їх утримання максимально наближені до наших кліматичних умов. Але є види, яких вирощують паралельно, віддаючи перевагу за багатьма параметрами.

Helix Aspersa Maxima або Велика сіра. Це наземні молюски належать до того ж виду, що й виноградні равлики. За смаковими характеристиками вони не поступаються виноградним, а на думку деяких, так і зовсім перевершують.

Способи розведення равликів Helix aspersa Maxima і Helix aspersa Müller

Зовнішня відмінність цих, виноградного і сірого, молюсків:

  • вага дорослого, великого, сірого равлика досягає 25 грам, тоді як pomatia може важити до 50 гр .;
  • діаметр мушлі досягає 40 мм, а у виноградної 55 мм;
  • колір тіла у них теж різний. Максима має сіре тіло і смужки на мушлі, а виноградна — бежеве без смуг на панцирі;
  • смакові характеристики відрізняються місцем проживання. Якщо уліточка їсть звичайну траву, то і смак її буде більш трав’янистий.

Helix Aspersa Muller або Мала сіра.

  • вага цих крихіток досягає всього 10 грам,
  • діаметр мушлі досягає 25 міліметрів,
  • тіло маленької сірої має сірий колір, а панцир — красивий, з плямистим забарвленням.

Займатися вирощуванням цих молюсків почали пару століть назад, коли знову згадали про їх корисні властивості. В основному, це були регіони Франції. Особин годували ароматної травою, а відтак їхні м’ясо збагачувалося специфічними смаковими параметрами. В процесі еволюції ареал існування цих равликів розрісся на багато кілометрів, з’явившись у багатьох країнах.

Температурні і кліматичні умови для утримання та розведення таких вихованців, наближені до умов наших широт. Тому існує кілька способів розведення Максими і Мюллера:

  • грунтовій,
  • тепличний.

Оскільки ці види є родичами виноградного молюска, то умови утримання мають схожі. Люблять тепло, помірну вологість, чутливі до сонця. Завезені вони були з країн Африки, тому досить теплолюбні, але в процесі адаптації, пристосувалися до теплих кліматичних умов наших широт. У природних умовах зустріти Хеликс Асперса можна на Середземноморських континентах, в країнах з теплим кліматом.

Їх розведення вигідно з комерційної точки зору, оскільки вже в 6 місяців вони готові до розмноження. А в рік досягають максимальних розмірів, для продажу і вживання в їжу. Кількість яєць, що відкладаються цими равликами, також значно перевершує виноградних — від 80 до 180 штук проти 50-80.

Попит на такий товар також значніше, тому в ціні вони не поступаються, навіть дорожче. Для розведення «ХЕЛІКСІВ», в умовах вольєра, необхідно захистити територію від проникнення хижаків, обладнати дерев’яними піддонами, забезпечити їжею. Оптимальна температура для розведення — 23-25 ​​градусів Цельсія. У холодні пори року, молюск впадає в сплячку. Тому для успішного розведення необхідний другий варіант — тепличний.

Способи розведення равликів Helix aspersa Maxima і Helix aspersa Müller

Тут постійно підтримується комфортна температура, вологість, захист від сонячного впливу і шкідників, а також чистота і рясне годування. Для розведення потомства або отримання ікри використовують ізоляційний метод. Тобто, кількох пар особин поєднують в одному боксі для розмноження. Після того, як ікра буде відкладена, її переносять в інкубатор або відправляють в засолення.

Багато виробників, будують на території таких ферм спеціальні приміщення, в яких працюють кухарі, створюючи готовий продукт з равликового м’яса. Вартість такого продукту набагато вище, ніж вартість живих молюсків. Вони постачають дану продукцію відразу в магазини або ресторани.

Тому, перебуваючи в пошуку відповідного бізнесу, розгляньте варіант розведення равликів — це екологічно, прибутково, просто.

 

Оставить отзыв

avatar
wpDiscuz

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: