> Інформація > Середовища проживання різних видів равликів

Середовища проживання різних видів равликів

Всі знають, що багато мільйонів років тому наша планета була повністю покрита водою. У цих умовах існувало безліч живих організмів. В процесі еволюції, першими на сушу вийшли равлики, ставши ватажками для багатьох видів. У всьому світі налічується понад 200 тисяч різновидів молюсків. Вони рівномірно поширилися по нашій планеті, займаючи різні куточки світу.

Основні види равликів

Нескінченно довго можна описувати види цієї тварини, але ми трохи спростимо задачу. Ми розділимо всіх молюсків на місця їх проживання:

 • сухопутні,
 • прісноводні,
 • морські.

Це умовний поділ дає можливість розуміти, що в кожної з цих груп існує безліч видів.

Сухопутні

Середовища проживання різних видів равликів

Найяскравішими представниками сухопутних легеневих черевоногих равликів є:

 • Виноградний. Даний вид добре знайомий нам усім з дитинства. Немає, напевно, жодної людини, яка б хоч раз в житті не бачила цього маленького створіння, що сидить на листочку або повзе по стежці. У наших широтах налічується більше 2000 різновидів. Живуть вони, в основному, в місцях з різноманітною рослинністю. Воліють фруктові сади, місця з великою кількістю ягід і підвищеною вологістю.
 • Ахатина. Характерним ареалом проживання ахатин виступає африканський континент. Тут оптимальні умови для їх гармонійного розвитку. В нашій широті, в природних умовах проживання, Ахатини не живуть. Для них наш клімат дуже суворий.
 • Садова. Це «сестра» виноградного молюска. Тільки відрізняється забарвленням раковини і тіла. Мешкає серед сільськогосподарських угідь, оскільки харчується овочами, фруктами, молодими пагонами рослин. Приносить колосальну шкоду городникам і с / г угіддям.
 • Helix aspersa muller. Або «маленькасіра». Її батьківщиною вважають Середземномор’я, Іспанію, Францію. Але в різні часи мореплавці вивозили цих молюсків на інші континенти. Їх брали в плавання, як провізію. А по непотрібності випускали в портах. Ареалом їх проживання зараз є: США, Близький Схід, Перську затоку, Південну Африку, Мексику, Аргентину. ХЕЛІКС — це той вид, який відмінно пристосовується до різних умов життя. Тому вони найбільше поширені по світу.
 • Helix pomatia Linne або «місячна». МешкаєвНімеччинііФранції, алефранцузиназиваютьїї «бургундською». Цейрізновид, яківсіінші, вживаютьвїжу. Тількибургундськікористуютьсябільшоюпопулярністючерезсмаковіхарактеристики. Їх штучно вирощують в промислових масштабах.
 • Helix nemoralis або «деревна». Віддає перевагу Іспанії, розселилася по Центральній Європі та Штатам. Зоною її проживання є лісисті місцевості, оскільки в їжі цей равлик воліє відмерлі рослини.
 • Helix lucorum. Віддає перевагу теплому морському клімату, тому ареалом проживання вважається берег Криму, Італія, Туреччина.

Це, звичайно ж, не всі різновиди сухопутних равликів, а найпоширеніші. Їх об’єднує зовнішня схожість, а розділяють умови проживання. З прісноводними молюсками також не все просто.

Прісноводні.

У кого в дитинстві був акваріум з рибками знає, що равлики-котушки плодяться занадто швидко, живуть навіть з мінімальним рівнем кисню, їдять усе підряд. У природі вони живуть навіть в дуже забрудненій воді, з рясною рослинністю, невеликим плином.

 • Неретина. Це також прісноводна уліточка, яку дуже люблять запускати в акваріум через барвисту мушлю. Місцем її народження вважається Африка і там вона наповнює всі наявні водойми.
 • Хелена — хижачка. Одна з небагатьох видів, яка вбиває своїх родичів щоб вижити. Місцем її перебування є Південно — Східна Азія, прісноводні водойми.
 • Бітінія. Цей красивий спіральний молюск живе в прісних водах Євразійського та Американського континентів.
 • Ампулярия. Яскравий представник акваріумних мешканців. Прісноводна, водиться в Амазонці. Завезена для утримання в акваріумах через красивий зовнішній вигляд.
 • Тіломеланія. Також яскравий представник акваріумних мешканців, оскільки дуже яскрава і незвичайна. Її батьківщиною називають Індонезію.

Ці яскраві представники живуть в самих різних місцях, але знайшли популярність у любителів акваріумів нашого континенту.

Морські

Середовища проживання різних видів равликів

Серед морських молюсків також є яскраві представники. Їх налічується близько 90 000 всіляких різновидів. Вони живуть на мілині і під товщею океану на самому дні, бувають різних розмірів і неймовірних кольорів. Ми розповімо про найзнаменитіших і незвичайних.

 • Янтина. Ще її називають «ламка», мешкає в помірному і тропічному кліматі. Відома тим, що плаває на великі відстані за допомогою хітинових бульбашок, які створює сама.
 • Мурекс. Неймовірно барвиста мушля приваблює погляд колекціонерів. Найбільший представник поширений на рифах біля Південно — Східної Азії, також можна зустріти в Таїланді, на Філіппінах, Малайзії.
 • Морський метелик. Ця дивовижної краси істота, живе в арктичних водах. Її не лякають низькі температури води. Вона прославилася на весь світ своєю незвичайною будовою. Її рухлива нога, при русі, виконує помахи схожі на рухи крил комахи.
 • Язик фламінго. У водах Атлантики часто зустрічається равлик з незвичайною назвою і не менш незвичайним плямистим забарвленням. Вона привертає увагу дайверів яскравим забарвленням тулуба, надовго запам’ятовуючись.
 • Іспанський танцюрист. Замикає п’ятірку барвистих молюсків нашого списку. Привертає яскравим забарвленням тулуба, живе на мілководді серед тропічних рифів.

Серед морських мешканців існують різновиди, смертельно небезпечні для людини. Так що, побачивши яскравого моллюска НЕ недооцінюєте її, оскільки Ваш контакт з цією нешкідливою істотою може стати останнім

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму

© "Snails-house", 2016 - 2019, Всі права захищені