Швидке замовленя

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар і заповніть товарну форму!

Розведення равликів. Покроковий помічник

Для старту будь-якого бізнесу необхідні певні знання, навички. Але якщо для організації великого агрохолдингу потрібні колосальні витрати, то для равликової ферми ці витрати мінімальні.

Зараз цей продукт набирає все більшої популярності в нашій країні. Якщо Європа вже досить давно займається розведенням і вживанням равликового м’яса, то країни СНД тільки починають збільшувати обороти виробництва. Але вже зараз експорт цього продукту зріс до 350 тонн за 2016 рік, продовжуючи збільшувати обороти.

Країни Європи (Франція, Іспанія, Італія, Греція) вживають равликів в їжу досить давно. У деяких містах цей делікатес вважається національним, тому його споживання значно перевищує виробничий ресурс.

Корисні якості м’яса молюсків

Здоровий спосіб життя став невід’ємною частиною сучасного світу. Перш ніж купити продукт ми ретельно вивчаємо етикетку, але даний продукт є одним з найбільш корисних і не має аналогів за кількістю поживних речовин, амінокислот, вітамінів, макро- і мікроелементів. М’ясо равликів вважається дієтичним, рекомендованим до вживання вагітним, маленьким дітям, людям страждаючим на діабет.

Українці вважають за краще експортувати даний продукт, а не вживати в їжу, тому обсяги поставок равликів в Польщу, Румунію і Литву, в сім разів перевищують обсяги поставок нашого національного продукту — сала! Вартість одного кілограма живої продукту становить 1 долар, а оброблений товар, який купує Європа у Польщі, коштує 5-7 у.о.

Яких молюсків можна вживати в їжу

 Розведення равликів. Покроковий помічник

У наших кліматичних умовах, найкомфортніше почуваються сірі виноградні равлики Helix Aspersa Maxima і Helix Aspersa Muller — їх м’ясо популярно у європейських гурманів. Тварина живе усюди і адаптувалося під наш клімат. Їх можна зустріти в палісадниках, садах, галявинах, низинах поблизу води. Свою назву вони отримали через велику концентрацію близько виноградників, оскільки грунт, необхідний для життя молюска, повністю збігається з потребами для зростання виноградної лози.

Тривалість життя в дикій природі залежить від багатьох факторів, як і забарвлення равлика, але в середньому тварина може прожити 9 років.

Попитом також, користується ікра цих молюсків.

З чого почати процес розведення

Для початку необхідно зібрати маточне стадо. Воно складається з 500-750 дорослих особин, готових до розмноження. Їх можна зібрати самостійно в дикій природі, але це займе багато часу, оскільки активні тварини тільки коли прохолодно або після дощу.

Купити, вже готове стадо, можна у польських фермерів. Вони досить давно займаються вирощуванням цієї тварини, будучи фахівцями. Фермери продадуть Вам необхідну кількість вихованців, розкажуть, як облаштувати теплицю і дадуть поради з харчування равликів.

Реєстраційні аспекти

Для початку, необхідно зареєструватися як приватний підприємець, або юридична особа, вибравши код діяльності пов’язаний з молюсками — КВЕД 05.00.11.300. Потім вибрати систему оподаткування і отримати дозвіл на ведення робіт від ветеринарної служби, які можуть приїхати на Вашу ферму з інспекцією. Якщо Ви плануєте збувати продукцію в ресторани, то Вам ще знадобитися сертифікат відповідності, який підтвердить якість виготовленої продукції.

Створення ферми

 Розведення равликів. Покроковий помічник

Існує кілька способів розведення равликів — вольєр і теплиці — одні з них. Вольєр — це найекономічніший варіант, для створення якого необхідна обгороджена територія, навіс (штучний або природний, у вигляді дерев), достатня кількість вологи. Розміщення — 40 особин на 1 кв.м. Все, що Вам буде потрібно — забезпечити якісне харчування, насичене кальцієм і різноманітною зеленню; зволожувати землю, для підтримки необхідної вологості; забезпечити захист від хижаків. Розмноження відбуватиметься один, максимум два рази на рік. Потомство, що виживе, складе 45-55%. При настанні холодів, тобто зниженні температури до 50 С, тварина впаде в анабіоз, зарившись в грунт, до наступного сезону. Зібрати і підготувати тварин, вирощених в таких умовах складніше, тому що витрачається більше часу на те, щоб відшукати і відокремити потрібних молюсків від загальної маси.

Теплиця — це посилений варіант виробництва. Розміщення — 200 особин на 1 кв.м. Підтримуючи потрібну температуру (23-250 С), вологість повітря (75%), Ви збільшите популяцію стрімкіше: відкладання ікри буде відбуватися два або три рази, потомство, що виживе, складе 80-90% (за умови наявності інкубатора для молодняка). Анабіоз можна контролювати, регулюючи температуру. Посилене харчування спеціальними кормами, призведе до швидкого зростання стада. Окреме розміщення молодняка спростить відбір особин на продаж, захистить потомство, спростить сортування.

Підготовка до продажу

Досягнувши віку в 1,5 року, молюск готовий до вживання. Із загальної кількості залишають маточне стадо і молодняк, інших особин можна готувати до продажу, для цього тварин утримують на голодній дієті 3 дні, щоб кишківник очистився від трави і землі. Продавати можна живцем, забезпечивши їм доступ до кисню, а також в замороженому вигляді. Попит на ринку є як на живий товар, так і на заморожений, але зберігати його необхідно окремо один від одного. Деякі фермери розміщують на території своїх господарств, цех з виробництва ескарго — це, практично готовий до вживання продукт. Також цих тварин розводять для отримання слизу, щоб використовувати її цілющі властивості в косметології.

Оставить отзыв

avatar
wpDiscuz

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: