> Інформація > Розмноження равликів виду Хеликс Асперса (Helix Aspersa)

Розмноження равликів виду Хеликс Асперса (Helix Aspersa)

Равлики виду Хеликс — є одним з найпоширеніших молюсків, вирощуваних в промислових масштабах. Цей вид, за зовнішніми параметрами, схожий з виноградним равликом, але Хелікс асперса вигідніше. Все тому, що дають більше потомства і готові до розмноження раніше виноградної.

Умови для розмноження:

  • Кожен молюск, завезений з іншого континенту, вимагає особливих умов утримання. Для даного виду, оптимальний температурний режим складає 20-25 градусів Цельсія. Якщо равликова ферма, тепличного типу, то в плівковому тунелі, температура для розмноження зберігається на рівні 20 градусів, а молодняк тримають при 17. Для вуличного (відкритого) типу утримання оптимальна температура — 25 градусів.
  • Вологість, при цьому повинна бути не нижче 85% і не вище 90%. Це дуже важливий момент в процесі розведення, оскільки при дуже низькій вологості у молюска відбувається відшарування веретеновидного м’яза, що призводить до загибелі. А при дуже високій — равлик впадає в сплячку, тобто закриває гирло мушлі щільною вапняною кришкою — епіфрагмою.Розмноження равликів виду Хеликс Асперса (Helix Aspersa)
  • Як будь-яким іншим тваринам, равликам необхідний правильний корм для повноцінного розвитку. Це не тільки свіжа трава, збалансований корм, а й кальцій. На великих фермах молюсків годують спеціальними сумішами, які містять всі необхідні компоненти. Або до звичної їжі додають крейду. Більшість ферм використовують змішані види кормів: свіжі трав’яні суміші і спеціальні сухі (порошкові) корми для равликів.
  • Наступним фактором, що впливає на повноцінний розвиток і розмноження — є чистота. У загонах, де містяться вихованці, необхідно проводити прибирання регулярно. В умовах ферми, прибирання проводиться щодня. Оскільки щільність особин на квадратний метр досить щільна, отже, після годування, зволоження і природного циклу травлення молюска, грунт забруднюється. Від чистоти навколишнього середовища, залежить тривалість життя вихованців. У забрудненому середовищі равлики не будуть розмножуватися.
  • Грунт. Для правильного формування мушлі, яка є гарантом життя молюска, необхідний кальцій, а точніше мінералізований грунт. У грунті обов’язково повинен міститися кальцій. Але важливо не тільки зміст, а й якість грунту. Наприклад, в глиняному грунті молюск розмножуватися не зможе, оскільки земля занадто ущільнюється під впливом води і сонця. Для равликових ферм відмінно підійде гумус. Особливістю розмноження равликів є те, що яйця відкладаються в грунт. Запліднена особина вибирає місце для кладки, викопує ямку, глибиною до 10 см, відкладає потомство і засипає їх грунтом. Саме тому земля повинна бути «пухнастою», з кислотністю не вище 7,0 рН.
  • Освітлення і вентиляція. Дотримання цих умов обов’язково в фермах, закритого типу. Як і інші тварини, активність молюсків залежить від активності сонця. Якщо створити правильне освітлення (близько 18 годин на добу), то ХЕЛІКС будуть швидше рости. Відповідно, швидше настане час для розмноження. Ну і, оскільки, равлики дихають через легені, то наявність чистого повітря їм просто необхідна. Крім іншого, штучна вентиляція прискорить процес нормалізації вологості.

Розмноження равликів виду Хеликс Асперса (Helix Aspersa)

Хеликс асперса готові до розмноження у віці 7 місяців і можуть давати потомство два рази в рік. Розмір однієї кладки може досягати 180 штук. Якщо ферма відкритого типу, то помітити процес шлюбних ігор у молюсків досить складно, тому для збереження всієї кладки використовують інкубатор і ізольовані приміщення. Для цього, відокремлюють кілька особин, готових до розмноження, в окреме приміщення. Стать не має значення, оскільки всі особини гермафродити. Забезпечують їм всі необхідні умови, а після спарювання відокремлюють один від одного, щоб кожна особина відклала кладку. Після чого ікру переносять в інкубатор з певними умовами:

  • грунт з рівнем кислотності 3,5-4,5 рН. Оптимальним вважається кислий торф;
  • температуру підтримують на рівні 17-20 градусів Цельсія;
  • вологість 90%;
  • харчування не потрібно. Перша їжа, яку споживає мальок — шкаралупа. Вона багата кальцієм і це дає потомству потужний стимул для формування панцира, а також сили вибратися з грунту.

Після того, як мальок зміцніє, його можна випускати до решти вихованців.

Сам процес спарювання досить захоплюючий. Спершу відбувається пошук партнера. Особина стає активніше коли вибирає собі пару. Потім настає період шлюбних ігор, яка може тривати близько двох годин. Після чого кожна особина випускає «любовну стрілу», коли обидва партнери склеюються підошвами ноги. Через ці кальцієві утворення відбувається обмін статевими клітинами. Коли «гра» завершена, обидві особини розповзаються в пошуках підходящого місця для кладки яєць. І згодом все починається спочатку.

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму