> Інформація > Равлики завойовують нішу в тваринництві

Равлики завойовують нішу в тваринництві

Повільно, але вірно равлики перестають бути дивиною в Україні. Багато гурманів вже встигли оцінити смак цього незвичайного молюска і делікатес з нього став звичним рядком в меню кафе і ресторанів.

Проте попит на продукт як і раніше не задоволений і не буде протягом ще приблизно 10 років. Тому конкуренція серед бізнесменів, які розводять равликів, зараз невелика. При цьому заробіток на такому виді діяльності виходить вище середньоринкового – адже молюски є вкрай цінним продуктом.

Затребуваність равликів

Равлики завойовують нішу в тваринництвіРавлики – це їстівні істоти, білковий продукт, багатий вітамінами. Крім того, він легко засвоюється, володіє незвичайним ніжним смаком і приємною текстурою. Тому равликове філе часто подають в ресторанах і кафе, запечене під вершковим соусом.

Особливим попитом делікатес (його називають ескарго) користується у Франції і Італії, але і споживання продукту українцями також велике. Розводити молюсків вигідно як на внутрішній, так і на зовнішній ринок.

Крім кулінарії, істот використовують в косметології та медицині. У слизу особин міститься компонент, який підсилює регенеративні здатності тканин. Таким чином, косметика з додаванням муцина равлику прискорює загоєння ран, розгладжує зморшки, пом’якшує і має омолоджуючий ефект.

Країни, в яких косметичне й медична промисловість добре розвинені (Корея, Індія, ін.), готові закуповувати равликів за високими цінами. Хоча частіше українські розвідники експортують товар в Литву, Румунію і Польщу.

Переваги розведення равликів в Україні

Розводити равликів легко. Але чому ж тоді їх пропозиція досі не дорівнює попиту? Справа в сприятливих умовах для їх життєдіяльності. М’який клімат України підходить ідеально. Але в інших країнах він не є помірним, так що у українських бізнесменів є явна перевага перед закордонними розвідниками.

Ті, хто вже усвідомив прибутковість равликового бізнесу, стали першопрохідцями цього виду діяльності в Україні. Завдяки їм молюски й завойовують зараз нішу в тваринництві.

Переваги розведення равликів перед іншими видами тваринництва

Равлики завойовують нішу в тваринництвіНа відміну від багатьох інших видів тваринництва, цієї бізнес не вимагає великих фінансових вкладень. Для новачків в равликовому розведенні можна почати із зовсім маленької домашньої ферми, яка, тим не менш, через 1 рік вже може принести дохід. Для організації ферми необхідно:

  • маточне поголів’я (300-400 равликів, готових до розмноження);
  • майданчик і ящики для їх розміщення;
  • комбікорм і рослини.

Основні витрати (особливо якщо ви – житель передмістя) припадають на маточне поголів’я. Залежно від виду молюсків (а саме швидкості їх зростання і розмноження) нових дорослих особин на продаж ви отримуєте через 1-3 роки.

Яких равликів розводять?

Українці в основному займаються розведенням малих і великих сірих равликів. Ці види мають високі смакові якості і виростають в середньому за 6 місяців. У кліматі України їх можна вирощувати в змішаних умовах (відкриті ферми в весняно-літній період, закриті – взимку).

Вартість експорту молюсків в останні три роки коливається в районі 1-1,2 долара за 1 кг товару. У 2018 кількість експортованого товару стало рекордною і продовжує рости.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму

© "Snails-house", 2016 - 2019, Всі права захищені