> Інформація > Равлики в культурі

Равлики в культурі

ravliki-v-kulturiЯкщо уявити галактику, що вийде? Безліч маленьких світових зірочок, зібраних в спіральний круговорот, що рухаються в певному напрямку і по заданій траєкторії? А тепер уявімо раковину равлика, такий же спіральний круговорот. Вам не здається, що в цьому безумовно є натяк на опис формування всього сущого і Землі зокрема? Спробуємо розібратися по порядку, чому ці маленькі тварини асоціюються із зародженням життя на Землі.

 

Образ равлика

Існує кілька версій створення світу, в яких вони грають головну роль. Наприклад, в міфології алтайців є варіант створення світу владикою підземного світу Ерліком, який будучи в тілі равлика створив все живе. Жителі Науру, це кораловий острів в Тихому океані, вірили, що творець, Ареоп — Енап, з’явився саме з мушлі цього молюска.ravliki-v-kulturi

У стародавньому культурному центрі племені майя є гарна кам’яниця у вигляді циліндра — Обсерваторія для спостереження за планетою Венера, так ось назва її El Caracol в перекладі з іспанського звучить як «равлик».Ці тварини з’явилися ще за часів, коли первісна людина не вміла нічого, крім збирання, тому перші контакти були виключно гастрономічними. А тепер через так багато часу молюски удостоїлися права перебувати на гербах особистих, як наприклад, герб Антім Іверського, богослова, єпископа, митрополита Валахії; так і в геральдиці роду д’Алессо; декількох французьких сіл; міст Центральної та Східної Європи, Швейцарії, Італії.

 

Равлик — символ

ravliki-v-kulturiУ середньовічній Європі, коли ще не прийшла епоха Відродження, це крихітне створіння звинувачували в лінощах, а все тому, що вони народжуються в землі, живуть там, харчуються тим, що є в грунті і вмирають там же. Назвати людину равликом вважалося образою, бо лінь це великий гріх.

Індіанський народ Мексики, відомий як ацтеки, почитали Старого бога Місяця або Текусістекатль, зображуючи його в образі старця, на спині якого була мушля равлика, що символізує місячні фази. Адже вона теж то ховається, то показується повністю, залишаючись загадкою.Стародавні єгиптяни ставили філософські питання. Такі, як чи можна керувати часом, чому ми залежимо від часу, як воно впливає на нас. Вважалося, що людина повинна пройти кола випробувань, щоб пізнати час і навчитися керувати ним. А равлик стала відмінним символом в цьому, оскільки переносить свій час, житло на собі, за плечима. У колах спіралі полягає сенс часу. Від малого кола до великого, і так на збільшення, поки не вийде за рамки пізнання.

 

Що символізує равлик

Після того, як Стародавні Цивілізації досягли певних меж пізнання, прийшла пора задуматися про сенс і походження життя. З розвитком релігії і символіки стародавні мислителі стали помічати схожість і закономірність подій. Спочатку на примітивному рівні, а згодом, висновки ставали більш осмисленими. Так, символ цього молюска зайняв цілком з’ясовне місце в людському описі світу:

  • Циклічність. Кому як не цим брюхоногим знати про циклічність. Адже якщо наступають важкі кліматичні умови, то молюск просто ховається в свій будиночок і чекає відповідного моменту. Ці спостереження привели до висновків про постійне переродження, прирівнявши цей процес до воскресіння Господнього.
  • Символ вічності. Шумери і вавилоняни вважали равликів безсмертними, зробивши їх символом вічності, адже цей маленький житель великої планети існує вже кілька мільйонів років.
  • Символ родючості. У давньої японської цивілізації равлика вважали богом води. Її просили про дощі, вважаючи, що бог води мешкає у водоймі у вигляді величезного равлики.
  • Символ терпимості і наполегливості. Варто тільки подивитися, як ця безпорадна тварина долає відстань і відразу ясно, чому молюски є символом наполегливості, завзятості, старанності в буддизмі і практиці Фен-шуй.
  • Символ подвійності. Молюски за своєю природою — гермафродити. Об’єднуючись, вони обидва розкривають свої сексуальні єства, чоловіче і жіноче.Тепер, зустрівши під виноградним листом равлика, пам’ятайте, що ще зовсім недавно вона була божеством, символом вічності, терпіння, сором’язливості, швидкоплинності часу, завжди досягає своїх цілей.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму