> Інформація > ПРОБУДЖЕННЯ РАВЛИКІВ ПІСЛЯ СПЛЯЧКИ

ПРОБУДЖЕННЯ РАВЛИКІВ ПІСЛЯ СПЛЯЧКИ

У природних умовах проживання велика частина наземних черевоногих молюсків впадає в сплячку з настанням холодів. У нашій країні живуть виноградні равлики (HeПРОБУДЖЕННЯ РАВЛИКІВ ПІСЛЯ СПЛЯЧКИlix pomatia). Період активності цих тварин триває з початку теплої весни до настання холодів.

Коли температура падає до 9-10°С, равлик починає готувати собі притулок, викопуючи в землі своєрідну камеру глибиною від 6 до 30 см. Чим м’якше ґрунт, тим глибше закопується молюск, щоб відчувати себе в цілковитій безпеці. Якщо ґрунт щільний і глинистий, особини зимують під шаром опалого листя.

Перед входом у стан анабіозу тварина виводить з організму зайву вологу і продукти життєдіяльності.

Опинившись у своєму притулку, нижньою частиною ноги молюск кріпиться до основи мушлі, поступово затягуючи будиночок плівкою слизу, яка застигає і перетворюється в епіфрагму (вапняну пробку). Для її міцності в активний період равлик запасається потрібними мінералами.

Сон проходить у положенні гирлом вгору. Таке інстинктивне положення обумовлене наступними факторами:

  • полегшується дихання через пухку землю;
  • знижується ризик проникнення бактерій;
  • спрощується процес виходу назовні.

 

Процес пробудження

Равлики прокидаються зазвичай у першій декаді травня, але все залежить від погодних умов.

Відчуваючи наступ тепла, тварина виділяє спеціальний секрет, який розчиняє краї епіфрагми. Потім молюск виштовхує вапняну пробку і вилазить з мушлі. Якраз ця пробка і є першою їжею після сплячки, яка поповнює ослаблений організм кальцієм.

Під час танення снігу завдання равлика швидко вибратися на поверхню, щоб не потонути. Захоплюючи головою грудку землі і хвилеподібними рухами просуваючи його уздовж тіла до задньої частини, тварина поступово вилазить з виритої ями.

Перші кілька днів після анабіозу молюски мляві та голодні. Вони поїдають всю зелень, яка є в полі зору, набираючись сил перед активним періодом розмноження. На повну підготовку до запліднення йде приблизно місяць.

 

Особливості організації сплячки на фермах

Навіть у закритих фермах для равликів створюють умови для анабіозу. Перед зануренням в сон тваринам дають очистити організм протягом тижня. Така «сушка» (існування без їжі та з обмеженою кількістю рідини) подібна підготовці молюсків до термообробки.

Після голодуванПРОБУДЖЕННЯ РАВЛИКІВ ПІСЛЯ СПЛЯЧКИня особин складають у ящики і починають поступово знижувати температуру в приміщенні (на 1-2°С на добу).

На фермерських господарствах дуже важливо стежити за рівнем температури і вологості не тільки під час неспання тварин, але також у період анабіозу. Якщо показник термометра раптом підвищиться до комфортного, равлики прокинуться завчасно. Такий фактор часто призводить до підвищеної смертності або проблем із розмноженням.

Процес пробудження після сплячки приблизно такий же, як при зануренні. Температуру підвищують поступово, даючи можливість організму молюсків прокинутися без стресу.

Після закінчення періоду анабіозу черевоногих потрібно добре годувати, щоб вони набрали втрачену вагу (а це приблизно 10%). На повне відновлення сил, а отже репродуктивної функції їм знадобиться 3-5 тижнів.

 

Чим відрізняється сплячка виду Helix aspersa?

Садові равлики не живуть у природних умовах в нашій країні. Їхня батьківщина — африканський континент. Пізніше Helix aspersa перебралися також на південне узбережжя європейських країн.

Мінімальна температура для такого виду наземних равликів під час анабіозу +6°С. А впадають в сплячку особини вже при +12°С. Решта процесів ідентична з породою Helix pomatia (виноградний равлик).

 

Завдання фермерів — створити для молюсків такі умови засинання і пробудження, які максимально наближені до природних. Правильний своєчасний сон — запорука гарної репродукції та народження здорового потомства.

 

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму

© "Snails-house", 2016 - 2020, Всі права захищені