> Інформація > ПОПИТ НА СТРАВИ З РАВЛИКІВ У СВІТІ

ПОПИТ НА СТРАВИ З РАВЛИКІВ У СВІТІ

У всьому світі равликів вживають у їжу досить давно. Ще в печерах первісних людей знаходили порожні мушлі молюсків. Шанували такий продукт у Стародавній Греції і в Римській Імперії. Однак за останні роки попит виріс в рази.

Щорічно на світовий ринок надходить близько 420-450 тисяч тонн равликів на суму приблизно 12 млрд доларів. Лідером із закупівлі вважається Китай. Після нього йдуть європейські країни: Франція, Італія, Іспанія. Також люблять делікатес у Греції, Бельгії та Румунії.

ПОПИТ НА СТРАВИ З РАВЛИКІВ У СВІТІ

У країнах Прибалтики, Білорусі та Україні пару десятків років тому навіть не замислювалися про те, що таких милих повільних істот можна їсти. Тепер в цій справі можна побачити величезний кулінарний прогрес.

В Україні за останні чотири роки попит виріс більше ніж в сто разів! Якщо в 2013 у нас спожили 3 тонни молюска, то в 2017 — вже 360 тонн. Це пов’язано з тим, що українці продовжують знайомитися з кухнями інших країн і розширювати свій кулінарний кругозір. А популяризація південноєвропейської кухні, де делікатесне м’ясо особливо популярне, активно триває по всьому світу.

Франція по праву вважається батьківщиною найбільш вишуканих страв із равликів. Там їх використовують як інгредієнт для салатів, супів, варять, смажать, тушкують. Але найвідоміший делікатес — ескарго. Існує декілька найбільш популярних рецептів: по-бургундськи, по-діжонськи, по-лімузинськи. Всі вони названі на честь регіонів або міст Франції.

Основа для ескарго — вершковий соус, у який додаються різні інгредієнти, які надають чудового аромату страві та підкреслюють смак ніжного м’яса равлика.

В Іспанії молюски входять у меню багатьох ресторанів. Їх часто їдять у свята. Особливо популярним є іспанська страва — паелья з равликами. А самостійна закуска з дієтичного м’яса там називається caracoles.

На острові Ельба в італійському регіоні Тоскана туристи обов’язково мають скуштувати равликів у томатному соусі. До нього додаються пряні трави, незмінний атрибут італійської національної кухні.

Цікава історія сталася в Японії. Під час Другої світової війни японська армія скуштувала ахатин, гігантських равликів, які водилися в Південній частині Тихого океану. Звідти після війни їх завезли у свою країну. Ахатини стали неймовірно популярні. Почали відкриватися ферми для розведення. Крім ніжного смаку японці, як прихильники нетрадиційної медицини, вважають суп з цих равликів найкращими ліками від туберкульозу.

З Японії ахатини почали потрапляти в інші країни, де також зайнялися їх розведенням. Однак у природних умовах такий вид може вижити лише в тропічному кліматі.

У нашій смузі збирають і вирощують виноградного равлика. Він є найпопулярнішим з усіх їстівних молюсків і займає левову частку загального ринку равликового м’яса.

ПОПИТ НА СТРАВИ З РАВЛИКІВ У СВІТІ

Найбільше їх збирають у західній частині України в природних умовах. Звідти вони експортуються в країни Прибалтики, там обробляються і поставляються до Франції, Італії, Іспанії.

Равликові ферми, які відкриваються в Україні з кожним роком, в основному працюють на внутрішній ринок. Сировину закуповують ресторани, елітні супермаркети, компанії, які виробляють заморожені напівфабрикати, а також фармацевтичні та косметологічні фабрики (на основі слизу равликів виготовляють омолоджуючі креми і лікувальні мазі).

 

Равликовий бум на світовому ринку зростає з кожним роком. Це одна з небагатьох галузей, де попит істотно перевищує пропозицію. Можливо, саме Україна незабаром стане одним з основних експортерів сировини в світі, адже наша земля, старанність і працьовитість українців допоможуть розвинути цей бізнес досить швидко.

 

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму

© "Snails-house", 2016 - 2019, Всі права захищені