Швидке замовленя

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар і заповніть товарну форму!

Переваги розведення равликів

Переваги розведення равликівСтрави з равлики – унікальний делікатес в Україні, який стає все більш популярним. У той же час попит на них в Європі і Азії настільки великий, що перевищує пропозицію. Найбільш затребуваний експорт до Китаю. Лідерами із закупівлі та споживання равликів в Європі є Франція та Італія.

Експерти стверджують, що попит на молюсків не буде задоволений протягом найближчих 10 років. Це означає, що зараз саме час, щоб почати равликовий бізнес.

На українському ринку у вас не буде багато конкурентів (поки тільки 5 виробників отримали право експортувати продукт в Європу та Азію), більш того, багато хто з них пропонують тільки живих молюсків, а готових заморожених постачають ще менше компаній.

 

Переваги розведення молюсків перед іншими видами тваринництва

У порівнянні з іншими видами тваринництва, равликовий бізнес набагато простіше. Він вимагає мінімум вкладень, а за самими істотами відносно легко доглядати:

  1. Вони невибагливі в їжі (харчуються рослинністю, фруктами і овочами).
  2. Рідко хворіють.
  3. Не набирають вагу (тільки при додаванні спеціальних речовин в раціон).

М’ясо равликів – екологічно чисте, багате білком, кальцієм і калієм, відноситься до дієтичних продуктів. Його можна і потрібно вживати при хворобах травної та опорно-рухової систем.

 

Яких равликів можна вирощувати на фермі?

На фермі можна вирощувати два види садового равлика (Helix aspersa). Це Helix aspersa muller і Helix aspersa maxima. Інші назви: сірий малий і сірий великий равлик. Обидва мають приємний смак, тому з філе равлика готують різні страви. Бургундського равлика (ескарго) теж вживають в їжу і особливо люблять у Франції, але вони зустрічаються рідше, оскільки на фермі їх не розводять – вони дикі істоти.

Але повернемося до наших, домашніх, видів:

  1. Малий сірий равлик. Helix aspersa muller має найбільший попит. Вирощується в повністю закритих умовах, відкритих парках (тільки в теплу пору року) або за змішаною системою (влітку в парках, в решту часу – в приміщенні). При виборі закритих умов важливо підтримувати належну гігієну. Для відкритих умов вирішальне значення має клімат. В обох випадках також потрібно правильно складати раціон, щоб молюски отримували максимум вітамінів і корисних речовин і доростали до потрібних розмірів.
  2. Великий сірий. Helix aspersa muller менш популярні, порівняно з малими видами. Відрізняються більшим розміром. Вирощуються за тими ж методиками, що і попередній вид.

 

Як почати равликовий бізнес?

Переваги розведення равликівДля організації власної ферми потрібно не так багато. Найголовніше: придбати маточне стадо равликів певного виду або малька молюска.

Маточне стадо – це равлики-виробники. Для ефективного приросту їх повинно бути від 500 штук (близько 8 кг і більше). Равликів саджають на спеціальний раціон, багатий морквою, і розподіляють попарно, щоб вони запліднили один одного. Варто відзначити, що ці істоти гермафродити, тому відкладати яйця може будь-яка особина.

Альтернативний варіант маточного стада – мальок молюска. Але за ним потрібен особливий догляд, тому купувати його невигідно.

Первинні вкладення знадобляться для покупки землі, будівництва ферми і закупівлю маточного стада. Розмір вкладень залежить від масштабу бізнесу, але вони в будь-якому випадку швидко окупляться прибутком завдяки затребуваності продукту.

Інші важливі моменти в равликову розведенні:

  1. Діяльність потрібно зареєструвати і оформити всі необхідні документи.
  2. Для якісного вирощування потрібно облаштувати на фермі комфортні умови.
  3. Продавати можна як живих, так і готових молюсків (у вигляді напівфабрикатів).

Оставить отзыв

avatar
wpDiscuz

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: