> Інформація > Особливості равликів Лукорум

Особливості равликів Лукорум

Гірський (наземний) равлик, Лукорум або Helix Lucorum – це вид молюска, який мешкає в Малій Азії, Ірані, Закавказзі, Балканському і Кримському півостровах. Цей вид схожий на виноградного (бургундського) равлика і теж вживається в їжу, а також вирощується в косметичних і медичних цілях.

 

Загальні ознаки Helix Lucorum

Лукоруми навіть зовні схожі на бургундських молюсків (Helix Pomatia). Вони мають кулясту раковину діаметром в середньому 4-5 см з зазвичай п’яти витками. Панцир темний, коричневий (основа світла, але завдяки смугам він сприймається як темний). Відмітна особливість забарвлення, яка дозволяє розпізнати Lucorum – це безліч червоно-коричневих спіральних ліній. Вага типової особини Лукорум становить 25 грам.

 

Особливості харчування

У природних умовах Helix Lucorum воліє харчуватися підгнившими зеленими частинами рослин, опалим листям. Іноді їсть грунт і гриби. Молоді Лукоруми також їдять сільськогосподарські культури, тому цей вид равликів відносяться до шкідників.

 

Клімат

Особливості равликів ЛукорумГірський равлик живе в теплому і вологому кліматі. На відміну від Helix Pomatia він не впадає в анабіоз (зимову сплячку), зате ховається в грунт і впадає в заціпеніння в літні посушливі дні. Зниження рухової активності молюсків починається з підвищенням температури від 30 градусів за Цельсієм і вище.

Оптимально комфортна температура для Лукорумів – 25-30 градусів при вологості 85 відсотків. Тому їх часто можна зустріти не тільки в листяних лісах і чагарниках, але і вздовж річок і водойм.

 

Екологія

У сприятливому кліматі цей вид равликів розселяється по всій доступній місцевості. Так, Helix Lucorum мешкають:

  • в листяних лісах;
  • на полях і луках;
  • біля води;
  • в парках;
  • в населених пунктах.

Розмноження

Особливості равликів ЛукорумАктивність Helix Lucorum починається в середині весни і триває до початку вересня. Гірський равлик, як і багато інших молюсків, є гермафродитом (одночасно і чоловічою, і жіночою особиною), тому кожна особина здатна відкладати яйця.

В умовах природи виживає до 75% ікринок. На штучно створених фермах це значення можна збільшити, створивши більш безпечні умови. 25% гинуть не тільки через несприятливих факторів навколишнього середовища, а й особливостей Лукорум: часто зустрічаються випадки канібалізму. Одна особина гірського равлику може відкласти ікру в тому ж місці, що й інша, попередньо знищивши її ікринки.

Розмір відкладаються ікринок Helix Lucorum 4,4 мм. Інкубаційний період для ікри займає від 22 до 27 днів, при цьому при найбільш комфортних умовах (20 градусів тепла, 85% вологість) він може скоротитися до 19.

Після вилуплення молоді равлики потребують захисту і додаткового підживлення. У той же час вони сильно уразливі перед ворогами молюсків: їжаками, кротами, птахами, деякими комахами. Через це смертність молодих равликів в природних умовах досягає 89%. На фермах її зазвичай вдається зменшити до 30%.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму