> Інформація > Обов'язкові складові ферми

Обов’язкові складові ферми

Розведення равликів в Україні – прибутковий бізнес, що не вимагає великих фінансових вкладень. Щоб почати заробляти на равликів потрібно тільки:

  • закупити маточне стадо – 300-500 молюсків (вони гермафродити, тому стать особин не важлива), готових до розмноження;
  • облаштувати равликову ферму.Обов'язкові складові ферми

Взагалі виноградні і сірі равлики (а розводять зазвичай саме таких) невибагливі в догляді, але для їх здорової життєдіяльності важливо, щоб умови на фермі відповідали природним:

  • вологість повітря була 85-90%;
  • температура не перевищувала 25 градусів за Цельсієм і не була нижче 17;
  • грунт в вольєрах була кальцинованої і в ній росли рослини.

Для забезпечення цих умов ферму обладнують спеціальними інструментами, приладами та іншими складовими.

Піддони

Це спеціальні дерев’яні палети, які кладуть на поле, де розводять молюсків, щоб їм було зручно пересуватися, а збирачам було зручно їх збирати. Під піддони істоти також ховаються від прямих променів сонця в жаркі дні. Також палети використовуються і в закритих частинах ферми – їх встановлюють з тими ж цілями в вольєри з равликами.

Важливо! Перед тим, як встановити піддони, локацію очищають від гілок та іншого сміття. В ідеалі поле повинно бути чистим і рівним, засіяних рослинами спеціальних культур (бур’янів бути не повинно).

Захист від хижаків

В природних умовах равликам загрожують багато хижаків:

  • комахи;
  • дрібні гризуни;
  • змії.

Через них в природі з усієї кладки нової популяції зазвичай виживає лише 60%. В умовах ферми це значення можна збільшити, а також контролювати виживання всіх дорослих особин маточного стада. Для цього поле не тільки попередньо очищають перед облаштуванням, а й захищають.

Доступ до ферми з зовнішнього світу обмежують за допомогою забору і дроту. Для захисту території від комах використовують спеціальні засоби.

Важливо! Щоб равлики залишалися здоровими і їм нічого не загрожувало, на фермі також потрібно підтримувати чистоту. Мова не тільки про стандартну прибирання, але і очищенні повітря (в закритих приміщеннях) і регулярній заміні води.

Прилади, які контролюють вологість і температуру

Це спеціальні пристрої в режимі реального часу визначають показники вологості та температури повітря. Для різних приміщень ферми різні значення. Наприклад, у вольєрах з ікрою равликів температура повинна бути нижче, ніж для дорослих особин – 17 градусів тепла за Цельсієм.

Для підтримки вологи можна використовувати зволожувачі повітря. Також важливо пам’ятати, що регулярний полив равликів обов’язкова процедура розведення молюсків.Обов'язкові складові ферми

Важливо! В окремих випадках, наприклад, якщо ферма облаштована в підвалі або на цокольному поверсі, можуть знадобитися, навпаки, осушувачі повітря. Необхідні пристрої підбираються залежно від заданих умов.

Інші складові ферми залежать від її масштабу і цілей створення. Якщо в рамках бізнесу виробляють не тільки дорослих особин на продаж, але і додаткові продукти (ікру, муцин), необхідні окремі приміщення та обладнання, де будуть промивати і збирати продукт.

Також в рамках равликової ферми молюсків можна готувати, щоб продавати потім замороженими як напівфабрикат. Великі підприємства так і роблять. Починати ж можна з малого: ті обов’язкові складові, зазначені в списку вище, вже є базою для невеликого, але прибуткового равликового бізнесу.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму

© "Snails-house", 2016 - 2020, Всі права захищені