> Інформація > ЯКИХ РАВЛИКІВ ОБРАТИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ?

ЯКИХ РАВЛИКІВ ОБРАТИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ?

В Україні вже кілька років процвітає незвичайний бізнес — їстівний равлик розведення. Наші молюски поставляються в європейські країни, жителі яких не уявляють свого раціону без цього продукту.

М’ясо черевоногих цінується за високий вміст білка, який легко засвоюється. У ньому мало жиру, а набір корисних амінокислот і мікроелементів дивує. Равликів вводять у дієтичний раціон при серцево-судинних захворюваннях, проблемах зі шлунково-кишковим трактом, рекомендують вагітним і годуючим.

Однак не всі молюски придатні в їжу. На фермах для кулінарних цілей розводять рід Helix, а для косметичних — Achatina fulica, про яких і піде мова в цій статті.

 

Рід Helix

ЯКИХ РАВЛИКІВ ОБРАТИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ? Ці черевоногі молюски сімейства геліцід представляють собою велику групу сухопутних равликів. Як показують дослідження, існують вони з епохи олігоцену, яка почалася ще 33,9 мільйонів років тому! Вчені підтверджують, що цих тварин їли ще печерні люди.

Батьківщиною хеліксів вважають Європу і більшу частину регіонів Середземного моря. Найбільш поширені представники:

 • Helix pomatia — виноградний равлик;
 • Helix aspersa (Maxima і Muller) — садові;
 • Helix lucorum — гірський.

Види даного роду впадають у сплячку на зимовий період.

 

Виноградний равлик

Цей молюск — найбільший і найпоширеніший в країнах Європи. В Україні мешкає по всій території, часто зустрічається в дикій природі: лісах, луках, чагарниках, виноградниках.

Виноградних равликів вирощують на багатьох фермах відкритого типу. Товарний вигляд молюск набуває у вазі 30-45 грам. До таких розмірів Helix pomatia зростає 1,5-3 роки.

Равлики невибагливі і звичні до нашого клімату. Їх м’ясо містить найбільше мікроелементів, за що високо цінується у всьому світі.

Перевага виноградного равлика — в доступній ціні, простоті вирощування, можливості організувати розведення у відкритих загонах.

Недолік такого товару — тривалий період зростання і низька ціна на ринку в порівнянні з видом Helix aspersa.

 

Садові равлики

Helix aspersa — садові (сірі) равлики, батьківщиною яких вважається південне узбережжя Середземного моря. На сьогоднішній день використовується технологія інтенсивного вирощування цього виду на фермах. Вже за півроку молюски виростають до товарного вигляду.

У лютому шляхом поступового підвищення температури в теплиці тварин будять, а в березні кладуть в інкубатор. Квітень тварини проводять ще в закритому приміщенні, а починаючи з травня їх переміщують у відкриті загони.

Для швидкого росту важливі три чинники:ЯКИХ РАВЛИКІВ ОБРАТИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ?

 • інтенсивний полив;
 • якісний комбікорм;
 • дотримання параметрів температури і вологості.

Уже в жовтні фермери збирають урожай, який придатний для продажу.

Доросла Helix aspersa Maxima важить від 16 до 25 грам. Цей вид відрізняється високою плодючістю, відкладаючи за один раз 120-160 яєць.

Helix aspersa Muller — малий сірий равлик. Його м’ясо дуже смачне і не вимагає обробки, адже готують цих молюсків цілком з мушлею. Маса однієї особини — всього 6-10 грам. В одній кладці налічується 100-120 яєць.

Вартість продажу на експорт виду Helix aspersa становить 3,5-4,5 євро за 1 кг, в той час як ціна виноградного равлика — 1 євро.

Таким чином, стає очевидно, що садові молюски більш вигідні для розведення. Ростуть вони мінімум у три рази швидше, приносять більше потомства і коштують дорожче.

Однак тут є зворотна сторона медалі: для відкриття ферми з розведення Helix aspersa необхідний великий стартовий капітал, адже для цих равликів потрібно будувати теплицю.

Виноградних молюсків часом починають вирощувати у дворі власного приватного будинку, зібравши маточне стадо в дикій природі. Процес триває довго, але зате Ви не ризикуєте втратити гроші, якщо щось піде не так.

 

А як же ахатина?

Гігантська африканська ахатина родом з африканського континенту. Вона не впадає в сплячку, так як на батьківщині немає таких перепадів температур.

Незважаючи на те, що Achatina fulica придатні в їжу, вирощують їх для косметичних та фармацевтичних цілей. У медицині та косметології використовується слиз равликів, який має дивовижні властивості:

 • загоює;
 • зволожує;
 • регенерує;
 • знезаражує;
 • живить шкіру.

Цей вид передбачає розведення тільки в тепличних умовах.

 

Як бачите, існує декілька порід равликів, розведення яких приносить гарний дохід. Вивчивши більш детально інформацію про кожен вид, Ви зможете вибрати свій варіант і успішно побудуєте власний равликовий бізнес.

 

 

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму