> Інформація > ЯКИХ РАВЛИКІВ МОЖНА ЇСТИ?

ЯКИХ РАВЛИКІВ МОЖНА ЇСТИ?

Існує безліч наземних равликів, яких можна їсти (понад 100 видів). І цим активно користується людство, адже молюсків вживали в їжу ще в стародавні часи: під час розкопок вчені знаходили порожні мушлі в печерах первісних людей.

На сьогодні молюсків вже не тільки збирають у природі, а й розводять у штучних умовах на фермах. Мода на геліцекультуру перекочувала і в Україну. Як і в європейських країнах, найбільш популярні для розведення (а відповідно для їжі) такі види:

  • Helix pomatia (виноградний равлик);
  • Helix aspersa Maxima (великий садовий);
  • Helix aspersa Muller (малий садовий).

Варто також згадати про ще одну популярну породу — Helix lukorum (гірський), яку із задоволенням збирають у природі та їдять, але на фермах розводять рідко.

Для того, щоб Ви краще розбиралися в різновидах молюсків, розповімо про кожного представника більш докладно.

 

Helix pomatia

Цього равлика знають «в обличчя» абсолютно всі українці. Саме виноградні молюски ― корінні жителі нашої країни, що живуть у величезній кількості в усіх її куточках. Якраз Helix pomatia ми бачимо великими сім’ями навіть у міській смузі, особливо по весні та після дощу.

Доросла тварина важить близько 50 гр, діаметр мушлі досягає 50-55 мм. На продаж равлики надходять із розміром панцира не менш 30 мм.КАКИХ УЛИТОК МОЖНО ЕСТЬ?

Тільце молюска світло-бежевого кольору, а мушля ― однотонна світло-коричнева, сіра або пісочна.

Виноградних равликів активно розводять на фермах відкритого типу, бо вони звикли до нашого клімату. На зиму тварини впадають у сплячку. Мінус цієї породи ― довгий період зростання (від 1,5 років).

 

Helix aspersa Maxima

Попри назву з прикметником «велика» доросла особина трохи менша виноградного родича. Максимальна вага ― 40 гр, а діаметр мушлі ― до 40 мм. Товарного вигляду ці равлики досягають у вазі від 16 до 25 гр. Також Ви можете зустріти найменування Gros gris. Групу равликів Helix aspersa називають ще сірими. Саме такий колір їх тіла. Панцир світло-коричневий з красивими смужками.

Родина Helix aspersa Maxima ― південне узбережжя Середземного моря. Наш клімат для них прохолодний, тому таких равликів вирощують у теплицях. Технологія інтенсивного вирощування дозволяє передавати молюсків у продаж вже через пів року після народження.

 

Helix aspersa Muller

Делікатесні малюки (малі сірі равлики, яких ще називають Petit gris) важать всього 10 гр, а максимальний діаметр мушлі ― 25 мм. Тіло молюсків також сіре, а на панцирі яскраві цятки.

У природних умовах ці тварини мешкають там же, де і родичі побільше.ЯКИХ РАВЛИКІВ МОЖНА ЇСТИ?

Взагалі відзначимо, що вид Helix aspersa (і Maxima, і Muller) вважається більш смачним. Тож не дивно, що для розведення фермери обирають саме їх, адже вартість 1 кг таких равликів у Європі істотно вища: 3,5-4,5 євро за 1 кг, в той час, як ціна виноградного ― всього 1 євро.

Крім швидкого зростання молюски цінуються за високу плодючість: у кладці малих сірих налічується 100-120 яєць, а великих ― 120-160 яєць.

 

Тепер Ви знаєте особливості популярних їстівних видів молюсків і з легкістю зможете розібратися в меню ресторану. Куштуйте нові страви, досліджуйте кухні інших країн та отримуйте кулінарні враження!

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму