У міру знайомства українців з європейською кухнею згадки про равликів вже не викликають такого подиву і нерозуміння. У меню багатьох ресторанів і кафе все частіше зустрічаються закуски і основні страви, головний інгредієнт яких — філе молюска. Заморожені готові равлики представлені в асортименті великих супермаркетів та магазинів делікатесів. Такий продукт досить довести до готовності буквально за 10 хвилин у духовці.
А чи знаєте Ви, що для дегустації не обов’язково вирушати в ресторан? Про те, як готувати виноградних равликів удома, розповімо в цій статті. Для цього потрібно зовсім небагато: якісні молюски, зібрані в екологічно чистому місці, Ваше бажання і терпіння.
ТОП-5 причин приготувати равликів у домашніх умовах
Безумовно, покуштувати екзотику в ресторані або замовити в інтернет-магазині — набагато простіше. Тим більше, коли експериментуєш на кухні вперше, завжди трохи лячно, що щось може піти не так, і тривалий процес не приведе до бажаних результатів. Проте, якщо Ви:
- живете в чистій місцевості далеко від доріг;
- обожнюєте готувати щось нове;
- вважаєте, що ціна на страви, які містять у складі інгредієнт, доступний кожному українцю, завищена;
- мешкаєте в маленькому містечку або передмісті, де немає можливості спробувати молюсків;
- плануєте зайнятися прибутковим бізнесом з розведення равликів (або вже займаєтеся),
тоді приготування виноградних равликів — обов’язковий пункт у Ваших планах на найближче майбутнє.
Крім того, приємний бонус і ще одна вагома причина — це користь м’яса молюсків. Зараз буквально в тренді прагнення стежити за здоров’ям і харчуватися правильно. Равлик — дієтичний продукт, який містить багато білка і мало жиру, а також славиться як афродизіак. У складі м’яса такі корисні речовини:
- вітаміни групи В;
- кальцій;
- калій;
- магній;
- фосфор;
- омега-3;
- вітамін Е;
- селен та ін.
Включення в раціон равликів сприяє вирішенню багатьох питань:
- нормалізація вітамінно-мінерального балансу;
- поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту;
- зниження ваги;
- допомога в боротьбі зі стресом (за рахунок магнію);
- підвищення чоловічої потенції та жіночого лібідо.
Тому страви з молюсків не тільки смачні, а й дуже корисні.
Приготування виноградних равликів удома
Кулінарний процес по роботі з равликами складається з наступних кроків:
- збір молюсків у дикій природі або покупка на фермі;
- внутрішнє природне очищення;
- первинна термообробка;
- відділення від панцира;
- філірування;
- вторинна термообробка.
Важливо! Збирайте тварин тільки в чистій місцевості, віддаленій від доріг і виробничих підприємств. Якщо Ви не впевнені в екологічності навколишнього середовища, не ризикуйте: купуйте живих або заморожених равликів на фермі.
Внутрішнє очищення передбачає повне позбавлення організму від фекалій. Це обов’язковий етап у приготуванні. Молюсків поміщають в каструлю або іншу ємність, наливають на дно трохи води, накривають кришкою (залишивши отвір для надходження повітря) і залишають на 3-4 дні (не годувати). Щодня тварин промивають і міняють воду.
Перед первинною термообробкою равликів потрібно ще раз промити. У каструлі кип’ятимо воду, солимо і закидаємо туди молюсків. У процесі буде виділятися піна, яку потрібно знімати шумівкою. Після закипання час варіння становить 15-20 хвилин.
Потім приступайте до вилучення тіла з мушлі. Робити це зручно пінцетом або маленькою виделкою. Відокремлюють філе (ногу, яку використовує молюск для пересування) гострим ножем, роблячи один рух у напрямку до себе.
Примітка. Якщо Ви готуєте ескарго, порожні мушлі вимийте від слизу і проваріть 50-60 хвилин у воді з содою, потім просушіть на паперовому рушнику.
Підготовлене філе потрібно знову відварити протягом години. Цього разу в воду додайте лавровий лист, чорний перець, цибулину, біле сухе вино. Щоб м’ясо стало більш насиченим за смаком, залиште равликів у цьому розсолі на ніч у холодильнику.
Тепер смачний продукт готовий до подальшого використання. Його можна додавати в супи, смажити на грилі, тушкувати з овочами або в сметані. Але у Франції, на батьківщині страв з равликів, найбільшою популярністю користується все-таки ескарго. Це м’ясо молюсків, запечене в мушлях з вершковим соусом. Існує кілька варіацій такої закуски, але ми розглянемо базовий рецепт під назвою «ескарго по-бургундські».
У його складі інгредієнти, які знайдуться в будь-якому будинку: вершкове масло, кріп, часник, сіль, перець. З цих складових готуємо вершковий соус, змішуючи розм’якшене вершкове масло з подрібненою зеленню і часником, солимо, перчимо.
На дно підготовленої мушлі кладемо трохи соусу, потім філе і зверху знову соус. Викладаємо панцири з начинкою на деко, посипане сіллю і застелене фольгою (для стійкості) та випікаємо 10 хвилин в духовці при температурі 180°C.
Подавайте закуску зі свіжим багетом і білим сухим вином. Запевняємо, що ця страва не залишить байдужими Ваших гостей.
Не бійтеся експериментів на кухні, готуйте вишукані делікатеси в домашніх умовах.