Равликовий бізнес в Україні хоч і молодий, але розвивається дуже стрімко. Заповзятливі українці підхопили європейську хвилю snail-буму і з задоволенням займаються прибутковою та приємною справою.
Попри стрімкий рух світовий попит на молюсків поки істотно перевищує пропозицію, тому місця на нашому родючому ґрунті для організації бізнесу по вирощуванню равликів більш ніж достатньо.
Якщо Ви замислюєтеся про цю справу, не сумнівайтеся: подібний вид тваринництва ― нескладний і безпечний. Равлики невибагливі, практично нічим не хворіють і при належному догляді приносять багатий «урожай».
Сподіваємося, ця стаття дасть загальне розуміння про те, як обладнати равликову ферму будь-якого масштабу, і розвіє сумніви з приводу старту равликового бізнесу.
Організація равликової ферми
Мабуть, Ви вже знаєте, що господарство з розведення равликів буває двох типів:
Перший тип передбачає розведення тварин на відкритому повітрі. Головна перевага тут ― дешевизна. Грубо кажучи, все, що для цього потрібно:
- огороджена земельна ділянка, засіяна їстівними культурами;
- підведена вода;
- дерев’яні піддони (щоб равлики ховалися в тінь від спеки);
- вольєр для молодняку;
- маточне стадо;
- підгодівля.
На відкритих ділянках вирощують тільки виноградних равликів, які звикли до нашого клімату.
Теплиці (закритий тип) ― більш вдалий варіант, але коштує це «задоволення» явно дорожче. Тут необхідно:
- виробниче приміщення з підведеними комунікаціями;
- кліматична техніка;
- бокси, стелажі;
- маточне стадо;
- основний корм, підгодівля.
У теплицях вирощують як Helix pomatia (виноградних молюсків), так і популярний в кулінарії вид Helix aspersa (Maxima та Muller).
Кожен з цих способів організації равликової ферми може мати різні масштаби. Так, наприклад, загін організовують у дворі приватного будинку або викуповують ділянки розміром в десятки гектар. Теплиці обладнують в літній кухні чи сараї або будують величезне виробниче приміщення. Вибір розмаху, з яким Ви візьметеся за справу, залежить від таких факторів:
- фінансові можливості;
- наявність вільного часу (основний заробіток або більше підробіток, хобі);
- впевненість у своїх силах.
Останній пункт здебільшого визначається обізнаністю в цьому питанні. Попри простоту ведення равликового бізнесу тут є нюанси, які важливо знати заздалегідь. Для цього рекомендується пройти спеціальне навчання, яке організовують досвідчені фермери.
Освітній сегмент
Десять-п’ятнадцять років тому новачкам у геліцекультурі (розведенні равликів) було складніше, адже цінну інформацію щодо ведення бізнесу можна було отримати тільки за кордоном. Багато хто так і зробив, після чого успішно організував ферми в Україні й тепер готовий ділитися досвідом з початківцями, адже місця вистачить усім.
Під час навчального курсу майбутнім підприємцям розповідають про:
- особливості догляду за равликами;
- те, як грамотно скласти бізнес-план;
- можливі проблеми;
- оптимальні варіанти корми;
- обладнання та його правильне застосування.
Комплексний підхід до допомоги організації ферми включає також пропозицію щодо закупівлі обладнання: дерев’яних піддонів (палет), столів для репродукції, боксів.
Розповісти абсолютно про все неможливо, тому після закінчення навчання такі компанії пропонують супровід бізнесу та консультації, що дуже зручно.