> Інформація > ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВИНОГРАДНИМ РАВЛИКОМ?

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВИНОГРАДНИМ РАВЛИКОМ?

Догляд за равликами простий і не забирає багато часу. При чому підходи однакові: до молюска, який живе у Вас як вихованець, або цілого маточного стада на равликовій фермі. Основні принципи, які забезпечать тваринам здоров’я та швидке зростання, складаються з:

  • дотримання режиму температури й вологості;
  • збалансованого харчування;
  • якісної питної води;
  • чистоти в молюскарії.

Щоб внести ясність, розглянемо кожен пункт окремо на прикладі домашнього утримання.

 

Температура й вологість

Не секрет, що равлики дуже люблять вологу. Ось чому на вулиці під час або після дощу вони із задоволенням виповзають на відкриті ділянки цілими сім’ями. А ось спека і посуха ― природні вороги молюсків. В таких умовах черевоногі ховаються в тінь: під листя, в зарості, під пні та дерева, що впали.

Вдома важливо створити тварині комфортні умови. Особливо важко це зробити в опалювальний сезон, коли повітря дуже сухе. Найпростіший спосіб зволожувати імпровізований «молюскарій» (пластиковий контейнер чи акваріум) ― обприскувати стінки зсередини водою з пульверизатора (чим частіше, тим краще).ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВИНОГРАДНИМ РАВЛИКОМ?

Однак у цьому питанні важливо не перестаратися, бо занадто вологе середовище ― ідеальне місце для розмноження шкідливих бактерій. Кращий індикатор нормальної вологості ―  ґрунт (не заболочений, але досить вологий). Якщо ж Ви хочете бути в цьому питанні максимально точним, рекомендуємо придбати в зоомагазині гігрометр (пристрій вимірювання вологості) та прикріпити його всередині акваріума.

Оптимальний показник ― 70-80%!

Тепер про температуру. Виноградні равлики не люблять спеку, проте холод і протяг ― теж не варіант. У квартирі бажано дотримуватися температурного режиму +21…+23°С. До речі, саме такі цифри ідеальні також для людини. Вам на допомогу прийдуть кліматична техніка та крани на батареях.

 

Харчування

Всупереч думці, що равликів можна годувати тільки овочами й фруктами, відзначимо: для здоров’я та активного росту в організм молюска (крім клітковини) мають надходити:

  • білки;
  • складні вуглеводи;
  • кальцій.

Але для початку давайте визначимо, що входить у список дозволеної рослинної їжі. По суті, з овочів це практично все крім цибулі та часнику (помідор і картоплю теж краще не давати). Фрукти ― також все крім цитрусів (особливо лимона). Із зелені равлики люблять листя салату, кріп, петрушку, листя кульбаби тощо.ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВИНОГРАДНИМ РАВЛИКОМ?

Білкова їжа ― сухий гамарус і дафнія. Також білок міститься в складних вуглеводневих продуктах (крупах), насінні й грибах. Крупу (гречка, вівсянка, кукурудзяна) заварюють в окропі й дають остигнути, насіння (сире) подрібнюють в кавомолці, гриби нарізають невеликими шматочками.

Кальцій ― найважливіший мікроелемент для молюсків, який необхідний для формування та зміцнення мушлі. Його джерелами є: мінеральний камінь (продається в зоомагазині), природна крейда, сепія або подрібнена яєчна шкаралупа.

 

Вода

Якщо кропити стінки молюскарія можна фільтрованою водою, то в поїлку потрібно наливати тільки питну. Правда, поїлка часто перетворюється в купалку, особливо в спекотну пору року.

Воду постійно міняйте, щоб вона завжди була чистою.

 

Прибирання

Вчасно прибирайте залишки їжі та продукти життєдіяльності з акваріума. Також його потрібно регулярно мити, щоб там не розмножувались мікроорганізми. Ґрунт оновлюйте у міру забруднення.

 

Використовуючи наші рекомендації, від свого вихованця Ви отримаєте вдячність у вигляді швидкого зростання та активної поведінки. Ну і наостанок важливий момент: равлики відчувають тепле ставлення і раді тілесному контакту з господарем. Беріть улюбленця на руки, спілкуйтеся з ним і отримуйте від цього обопільне задоволення.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму