> Інформація > ВОДОРОСТІ СПІРУЛІНА ДЛЯ РАВЛИКІВ: ЗНАЧЕННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ І ДОЗУВАННЯ

ВОДОРОСТІ СПІРУЛІНА ДЛЯ РАВЛИКІВ: ЗНАЧЕННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ І ДОЗУВАННЯ

Равликам, як і всім живим організмам, важливо повноцінне здорове харчування, яке насичує тварин необхідними мікро- і макроелементами. Один з продуктів, здатний дати молюскам сили, енергію і забезпечити міцність мушлі ― це спіруліна.

Чим же вона корисна і скільки такого продукту необхідно давати равликам? Розберемося з усім по черзі.

Спіруліна. Загальна інформація та значення

Насправді така назва, яка в багатьох на слуху, є комерційною. Arthrospira, рід синьо-зелених водоростей (ціанобактерій), до якого належить герой нашої статті, вирощується по всьому світу. Її випускають у вигляді таблеток, порошку, корму для тварин. ВОДОРОСТІ СПІРУЛІНА ДЛЯ РАВЛИКІВ: ЗНАЧЕННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ І ДОЗУВАННЯ

Але не думайте, що спіруліна ― це чергова модна «їжа». Ще до XIV століття вона служила джерелом їжі для ацтеків та інших племен. Люди збирали водорості в озері Тескоко і формували щось схоже на коржики.

Також цей продукт зростає в Чаді (держава в Центральній Африці), а саме в численних озерах країни.

У спіруліни є унікальна властивість: вона не схильна до генетичних мутацій і впливу зовнішніх небезпечних факторів (радіація, пестициди та інші хімічні речовини). Тобто водорості завжди залишаються екологічно чистими.

Тепер про корисності:

  • 60% складу ― білок (у сухій спіруліні);
  • амінокислоти (зокрема гамма- і альфа-лінолева кислота);
  • бета-каротин;
  • вітаміни А, В1, В2, В6, В9, В12, C, D, E;
  • залізо;
  • кальцій, хром, мідь, калій, магній;
  • цинк, селен та ін.

Крім цього там є компоненти, що підвищують захисні функції імунітету. Погодьтеся, склад вражає.

Спіруліна підвищує обмінні процеси, виводить з організму шкідливі речовини (токсини), зміцнює клітини. У водоростях багато клітковини, яка сприяє правильній роботі кишківника. Високий вміст білка допомагає рости м’язам і зміцнює кісткову тканину (у випадку з равликом ― панцир).

Застосування і дозування для молюсків

Якісна підгодівля важлива для здоров’я і репродукції равликів не менш ніж сприятливі зовнішні умови (температура, вологість). Спіруліну активно використовують для поповнення запасів мікроелементів і вітамінів, особливо в зимово-весняний період.

ВОДОРОСТІ СПІРУЛІНА ДЛЯ РАВЛИКІВ: ЗНАЧЕННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ І ДОЗУВАННЯТакож за спостереженням вчених водорості полегшують стан черевоногих під час стрибків атмосферного тиску.

Спіруліну дають молюскам у порошку до трьох разів на тиждень. Важливо робити це з перервами (в 1-2 дні). Дозування: 0,2-0,5 гр на день на одну особину (в залежності від розміру).

Порошок додають до рослинної їжі, присипаючи зверху, або розбавляють у воді й дають як пиття.

Також доведена ефективність ванночок зі спіруліни під час хвороби молюска: 0,3 гр розводять в 100 мл води і опускають туди тварину, що захворіла.

Спіруліна допоможе забезпечити здорове і повноцінне харчування равликам. Але не забувайте про інші обов’язкові умови утримання.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму