Равликам, як і всім живим організмам, важливо повноцінне здорове харчування, яке насичує тварин необхідними мікро- і макроелементами. Один з продуктів, здатний дати молюскам сили, енергію і забезпечити міцність мушлі ― це спіруліна.
Чим же вона корисна і скільки такого продукту необхідно давати равликам? Розберемося з усім по черзі.
Спіруліна. Загальна інформація та значення
Насправді така назва, яка в багатьох на слуху, є комерційною. Arthrospira, рід синьо-зелених водоростей (ціанобактерій), до якого належить герой нашої статті, вирощується по всьому світу. Її випускають у вигляді таблеток, порошку, корму для тварин.
Але не думайте, що спіруліна ― це чергова модна «їжа». Ще до XIV століття вона служила джерелом їжі для ацтеків та інших племен. Люди збирали водорості в озері Тескоко і формували щось схоже на коржики.
Також цей продукт зростає в Чаді (держава в Центральній Африці), а саме в численних озерах країни.
У спіруліни є унікальна властивість: вона не схильна до генетичних мутацій і впливу зовнішніх небезпечних факторів (радіація, пестициди та інші хімічні речовини). Тобто водорості завжди залишаються екологічно чистими.
Тепер про корисності:
- 60% складу ― білок (у сухій спіруліні);
- амінокислоти (зокрема гамма- і альфа-лінолева кислота);
- бета-каротин;
- вітаміни А, В1, В2, В6, В9, В12, C, D, E;
- залізо;
- кальцій, хром, мідь, калій, магній;
- цинк, селен та ін.
Крім цього там є компоненти, що підвищують захисні функції імунітету. Погодьтеся, склад вражає.
Спіруліна підвищує обмінні процеси, виводить з організму шкідливі речовини (токсини), зміцнює клітини. У водоростях багато клітковини, яка сприяє правильній роботі кишківника. Високий вміст білка допомагає рости м’язам і зміцнює кісткову тканину (у випадку з равликом ― панцир).
Застосування і дозування для молюсків
Якісна підгодівля важлива для здоров’я і репродукції равликів не менш ніж сприятливі зовнішні умови (температура, вологість). Спіруліну активно використовують для поповнення запасів мікроелементів і вітамінів, особливо в зимово-весняний період.
Також за спостереженням вчених водорості полегшують стан черевоногих під час стрибків атмосферного тиску.
Спіруліну дають молюскам у порошку до трьох разів на тиждень. Важливо робити це з перервами (в 1-2 дні). Дозування: 0,2-0,5 гр на день на одну особину (в залежності від розміру).
Порошок додають до рослинної їжі, присипаючи зверху, або розбавляють у воді й дають як пиття.
Також доведена ефективність ванночок зі спіруліни під час хвороби молюска: 0,3 гр розводять в 100 мл води і опускають туди тварину, що захворіла.
Спіруліна допоможе забезпечити здорове і повноцінне харчування равликам. Але не забувайте про інші обов’язкові умови утримання.