> Інформація > ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ ДЛЯ РЕСТОРАНІВ

ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ ДЛЯ РЕСТОРАНІВ

Вирощування равликів для їжі — давня практика по всьому світу. Рекордсменом по вживанню молюсків як і раніше вважається Франція. Там без вишуканих закусок із цього інгредієнта не обходиться жодне свято.

Також страви з равликів їдять в Іспанії, Італії, Греції, Бельгії, Іспанії та інших країнах. У кожному куточку планети є свої унікальні рецепти, тому продукт визнаний воістину універсальним.

Ось уже 10 років як в Україні існують і розвиваються равликові ферми. Незважаючи на те, що більшість продукції потрапляє за кордон, вже росте попит і на внутрішньому ринку. Страви з равликів можна знайти в ресторанах європейської кухні, а також в інтернет-магазинах (у цьому випадку закуска доставляється в готовому замороженому вигляді).

 

Ферми з вирощування молюсків для ресторанів

Великі господарства площею в кілька гектарів в основному поставляють на експорт, адже ринок України поки не споживає равликів у такій кількості. Для продажу в Європу власники оформляють спеціальний дозвіл і отримують сертифікат.ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ ДЛЯ РЕСТОРАНІВ

А ось більш дрібні ферми якраз і орієнтовані на продаж всередині країни. Споживачі продукції у нас:

 • ресторани і кафе європейської кухні;
 • підприємства, що випускають напівфабрикати;
 • інші ферми, у яких є потреба в матковому стаді.

На сьогоднішній день страви з равликів доступні за ціною, адже головний інгредієнт вирощується тут, на нашій території. Відсутність витрат на транспорт і розмитнення дозволяє продавати продукт за адекватною для нашого споживача вартістю.

Середня роздрібна ціна дорослого виноградного равлика в Україні — 80-100 грн за 1 кг.

Середземноморські равлики (Helix aspersa Maxima і Helix aspersa Muller) цінуються вище — 180-250 грн за 1 кг.

У даний час бізнес по вирощуванню молюсків стрімко розвивається. Основний сегмент якраз займають малі та середні господарства, тому що у будівництво великої ферми необхідно вкладати чималі інвестиції.

З урахуванням популяризації європейських страв зростає і попит. Якщо 10 років тому популярна закуска ескарго (філе равликів, запечене в мушлі з вершковим соусом) пробував один зі ста чоловік (і то за кордоном), то сьогодні ця цифра значно зросла.

Тенденція йде до того, що незабаром молюски повторять успіх суші, піци та китайської локшини WOK, які також колись сприймалися українцями як дивина.

 

Відкриття ферми з вирощування молюсків

Масштаби і типи равликових ферм бувають різні. Хтось вирощує черевоногих у дворі власного приватного будинку, хтось орендує або купує земельну ділянку, а хтось будує виробниче приміщення (теплицю).

Який би варіант Ви не обрали, важливо розуміти: для здійснення поставок у ресторани і кафе потрібно:

 • зареєструвати юридичну особу (часто це ФОП);ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ ДЛЯ РЕСТОРАНІВ
 • отримати дозволи від ветеринарних служб.

Ферми поділяються на відкриті, закриті та змішані. Перший варіант передбачає розведення тільки виноградних равликів, звичних до нашого клімату. У тепличних умовах вирощують також Helix pomatia та вид Helix aspersa. Змішане господарство передбачає розведення в загонах в літню пору і зберігання равлика в теплиці взимку (під час анабіозу і пробудження).

У кожного типу ферми є переваги і недоліки. Коротко: на відкритому повітрі організувати господарство дешевше, але в теплиці кінцевий результат буде більш високий і передбачуваний, тому що в штучних умовах легше контролювати рівень температури і вологості.

Незважаючи на те, що геліцекультуру (розведення равликів) називають у Європі бізнесом для ледачих, в цій справі є багато нюансів. Для того щоб не «наступити на граблі», бажано пройти навчання, яке зараз пропонують вже існуючі компанії з вирощування молюсків.

На навчанні фахівці діляться досвідом і розповідають про те, як:

 • скласти бізнес-план;
 • знайти підходящу ділянку;
 • підготуватися до відкриття;
 • вибрати обладнання та корм;
 • знайти споживачів;
 • уникнути високого рівня смертності та інших проблем.

Як правило, там же Вам запропонують все, що необхідно для господарства:

 • стелажі;
 • бокси;
 • столи для репродукції;
 • комбікорм та ін.

В цьому питанні важливо знайти досвідчених фахівців, які давно займаються розведенням.

Інформаційна підтримка і допомога бувалих фермерів допоможуть Вам уникнути неприємностей і швидко окупити свій бізнес.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму