> Інформація > РАВЛИК ЯК ДОМАШНІЙ ВИХОВАНЕЦЬ. ЯКОГО РАВЛИКА ОБРАТИ ДЛЯ УТРИМАННЯ В ТЕРАРІУМІ?

РАВЛИК ЯК ДОМАШНІЙ ВИХОВАНЕЦЬ. ЯКОГО РАВЛИКА ОБРАТИ ДЛЯ УТРИМАННЯ В ТЕРАРІУМІ?

Равлики визнані воістину багатофункціональними тваринами:

 • одні як і раніше вважають їх садовими шкідниками (і це дійсно так);
 • інші не уявляють свого раціону без равликового м’яса;
 • треті використовують у косметологічних і лікувальних цілях (у хід йде слиз молюсків);
 • а дехто вважає черевоногих ідеальними домашніми вихованцями.

На відміну від кішок і собак равлики не шумлять, не мають запаху, не кусаються, не дряпаються, не псують меблі та інше. Коли Ви їдете на пару днів — не біда, вихованець цілком може обійтися без їжі. Утримання молюска не витратне, і проблем з такими тваринами немає.

У цій статті розглянемо найпопулярніший вид для утримання — африканську ахатину.

 

Все про сімейство ахатинових

Незважаючи на те, що налічується понад 100 видів, що представляють даний рід, у тераріумах зустрічаються всього п’ять:

 • ахатина фуліка;РАВЛИК ЯК ДОМАШНІЙ ВИХОВАНЕЦЬ. ЯКОГО РАВЛИКА ОБРАТИ ДЛЯ УТРИМАННЯ В ТЕРАРІУМІ?
 • ретікулята;
 • альбопікта;
 • ахатина тигр;
 • іммакулята.

Перші три види добре ростуть і розмножуються в наших умовах, тому користуються популярністю серед равлиководів.

Рід ахатин поширений у країнах з тропічним кліматом. У США ці молюски визнані серйозними шкідниками не тільки сільськогосподарських культур, але також житлових будинків! Любителі кальцію поїдають штукатурку, псуючи зовнішній вигляд будівлі. Утримання равликів у Америці заборонено законом.

В нашому кліматі у ахатин немає шансів вижити в природних умовах. Звиклі до спеки, вони не виносять зниження температури, а на відміну від групи Helix (виноградні, садові, гірські равлики), гігантські молюски не впадають у зимову сплячку. Анабіоз настає тільки при тимчасовому погіршенні зовнішніх умов.

 

Опис

Не дарма Achatina fulica називають гігантськими. Довжина мушлі дорослої особини — 8-10 см, у той час як досить великий виноградний равлик носить на собі будиночок діаметром близько 5 см. Ну а на тлі садових Helix aspersa Maxima і Helix aspersa Muller ахатини взагалі здаються величезними.

Описані випадки, коли довжина панцира досягала 20 см!

Мушля закручена за годинниковою стрілкою і має форму конуса. У старих равликів на ній 7-9 витків.

Забарвлення панцира залежить від навколишніх умов. Як правило, на ньому видно смуги коричнево-жовтих відтінків.

 

Умови утримання, харчування та догляд

Не дивлячись на невибагливість, все ж ахатинка — жива істота, за якою потрібно доглядати.

В якості будиночка для равлика вибирають скляний акваріум або пластиковий контейнер. Для однієї дорослої особини потрібно не менше 10 л об’єму.

Тераріум встановлюють на рівній поверхні, в місці, де немає протягів і прямих сонячних променів. Зверху «будинок» накривають кришкою з отворами, щоб проходило повітря, але при цьому тварина не втекла.

Ахатини, як і інші сухопутні молюски, люблять вологість. Щодня акваріум обприскують водою всередині. Що стосується температури, бажано, щоб рівень не опускався нижче +20°С. На відміну від виноградних равликів, ахатина легко витримує до +30°С.РАВЛИК ЯК ДОМАШНІЙ ВИХОВАНЕЦЬ. ЯКОГО РАВЛИКА ОБРАТИ ДЛЯ УТРИМАННЯ В ТЕРАРІУМІ?

Для комфорту на дно тераріуму кладуть кокосовий грунт. Якщо Ви вирішили використовувати землю з вулиці, її обов’язково потрібно прожарити. Товщина грунту — 5-7 см.

Важливо! Не ставте всередину декоративні керамічні будиночки та інші конструкції. Равлики іноді падають зі стін, тому можуть пошкодити мушлю.

Як харчування підійде практично будь-яка рослинна їжа:

 • овочі (огірок, кабачок, пекінська капуста, болгарський перець, морква, гарбуз);
 • фрукти (яблука, груші, банани, хурма, персик);
 • ягоди;
 • зелень (листя салату, кульбаба, подорожник, конюшина).

Раціон доповнюють зерновою сумішшю (мелений горох, гречка, кукурудза, пшениця, гарбузове насіння), кальцієм (в ідеалі камінь, куплений у зоомагазині), а також білковими продуктами (суха дафнія, гаммарус).

Також у тераріумі ставлять ємність з водою. Це може бути мисочка з низькими бортами або пластикова кришка. Там ахатини люблять приймати ванну.

В «житлі» равлика важливо підтримувати чистоту, прибираючи залишки їжі та продукти життєдіяльності. В іншому випадку там починається процес розмноження бактерій.

Самого молюска періодично промивайте під проточною водою, не направляючи струмінь на голову.

Не дивуйтеся, якщо вихованець без пари принесе потомство. У рідкісних випадках равлики запліднюють самі себе. Нагадаємо, що ці черевоногі — гермафродити. В одній кладці у ахатин — 15-17 яєць.

 

Здорова активна ахатина приносить масу задоволення. Забавно спостерігати, як вона досліджує територію, їсть і вивчає Вашу руку, тепло від якої відразу спонукає тварину виглянути з панцира.

Кумедна повільна істота додасть нових барв у Ваше життя!

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму