> Інформація > У ЯКИХ ЩЕ КРАЇНАХ ПОПУЛЯРНІ РАВЛИКИ?

У ЯКИХ ЩЕ КРАЇНАХ ПОПУЛЯРНІ РАВЛИКИ?

Повільні незвичайні істоти ― відомий у всьому світі делікатес. Так, для багатьох українців цей факт досі є відкриттям, але в Європі, Америці та Азії равликів їдять давно.

Що цікаво, в давні часи молюски аж ніяк не вважалися чимось вишуканим. Навпаки, їх сприймали як їжу для бідняків. Адже тварин не потрібно вирощувати. Пішов у найближчий ліс, зібрав «урожай», приготував. За рахунок високого вмісту білка така їжа давала ситість надовго.

Порожні мушлі черевоногих вчені знаходили ще в печерах первісних людей. Равликів їли в Стародавньому Римі, моряки Середньовіччя  маринували їх і брали з собою в плавання, а монахам дозволялося вживати равликів у пост.

Пізніше кулінари зі світовим ім’ям почали проводити експерименти з равликовим м’ясом. Француз Марі-Антуан Карем став автором найзнаменитішої закуски у світі ― ескарго (фр. escargots à la bourguignonne). Страва стала популярною після званого обіду в 1814 році, де равликів у цьому виконанні спробував імператор Олександр І.

 

Франція ― кулінарна столиця страв з равликів

Безумовно, французи ― найбільші шанувальники молюсків. Щорічно тут з’їдають 40 тисяч тонн равликів! Традиційно страви з черевоногих вважаються святковими і обов’язково присутні на застілля (особливо в різдвяний період).

Кулінарним королем вважається ескарго. Щорічно 24 травня французи відзначають Національний день ескарго. Нескладно здогадатися, яку закуску подають до столу.

Пару слів про неї. Це равликове філе, яке запікається в ніжному вершковому соусі прямо в мушлях і подається в гарячому вигляді. Пікантності страві додає часник і зелень. Для ескарго існує спеціальний посуд: тарілка з заглибленнями (щоб мушлі щільно трималися) і маленька виделочка з двома зубцями.У ЯКИХ ЩЕ КРАЇНАХ ПОПУЛЯРНІ РАВЛИКИ?

Подають закуску з білим сухим вином (охолодженим) і багетом. Виделкою виймають філе з мушлі, а потім вимочують залишки соусу хлібом.

За багато років з’явилося кілька варіацій ескарго: по-лімузинськи (з меленими горіхами і сухарями), по-діжонськи (з діжонською гірчицею), шафрано (зі спецією шафран). Але як і раніше найпопулярнішим залишається класичний рецепт ― ескарго по-бургундськи.

 

Де ще їдять равликів?

Молюсків їдять у різних країнах Європи:

  • Італія;
  • Іспанія;
  • Греція та ін.

В Італії в місті Кераско (П’ємонт) щорічно проводять фестиваль равликів (Festival della Lumaca). На святі, які триває чотири дні (традиційно в кінці вересня), подають безліч страв з черевоногих: паштет, шашлик, пасту з равликовим соусом. Фестиваль супроводжується тематичними рекламними постерами, буклетами, вуличними статуями і спеціально виготовленими сувенірами.

Також в Кампаньї на півдні країни в кінці листопада влаштовують равликовий ярмарок з дегустацією та доповідями на тему геліцекультури й нових гастрономічних трендів з равликового м’яса.

У Барселоні, великому місті Іспанії, офіціанти як закуску найчастіше пропонують саме молюсків (ісп. Caracoles). Равликів додають у найвідомішу іспанську страву ― паелью. Також черевоногих тут люблять тушкувати в томатному соусі.

На Криті, найбільшому острові в Греції, шанувальників равликів серед греків найбільше. Тут їх смажать, запікають на вугіллі, роблять пироги й голубці з начинкою з молюсків та інші цікаві страви.

Крім європейців не менші фанати равликів ― американці. Хоча з цими тваринами у жителів США неоднозначні відносини. Наприклад, розведення гігантських африканських ахатин під забороною (штраф 5000 доларів США). Все тому що вони вважаються шкідниками сільськогосподарських культур, а також руйнівниками будинків (поповнюючи запаси кальцію, ахатини поїдають побілку).У ЯКИХ ЩЕ КРАЇНАХ ПОПУЛЯРНІ РАВЛИКИ?

У деяких азіатських країнах равликів також дуже люблять. Тут їх маринують або тушкують з гарніром, додаючи гострі спеції.

Такі країни як Болгарія, Румунія, Сербія і Польща вважаються найбільшими постачальниками. Вирощують равликів і в Китаї, але в їжу вживають мало.

 

Безумовно, в Україні страви з молюсків ще не настільки популярні. Можливо, це питання часу, і одного разу закуски з незвичайним інгредієнтом стануть не ексклюзивом, а звичайною їжею для наших жителів. А поки ми робимо успіхи у вирощуванні равликів, і це не може не радувати.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму