> Інформація > Способи вирощування равликів у домашніх умовах

Способи вирощування равликів у домашніх умовах

Геліцекультура (вирощування равликів) на сьогодні ― один з напрямів тваринництва в Україні, що досить швидко розвивається. Цей бізнес зародився в нашій країні не більше 10-ти років тому, хоча по всьому світу розведенням їстівних порід молюсків займаються дуже давно.

Переваг у геліцекультури маса. По-перше, для початку не обов’язково мати великий стартовий капітал. По-друге, на нашому родючому ґрунті равлики ростуть швидко. По-третє, істоти невибагливі та майже не хворіють. По-четверте, догляд за ними простий.

Попри зростання популярності цього бізнесу в Україні й тисячі ферм у світі до цього дня попит на молюсків перевищує пропозицію. З цієї причини ніша вважається незаповненою, тож у Вас є всі шанси почати заробляти саме на равликах.

У цій статті розповімо, як з найменшими вкладеннями вирощувати черевоногих удома.

Способи вирощування равликів

Існує два типи равликових ферм ― відкритий і закритий. Перший передбачає розведення на повітрі. Для цього виділяється ділянка землі та готується ґрунт (знезараження, культивація, засівання травою).

Способи вирощування равликів у домашніх умовахУ загонах (на відкритих ділянках) вирощують найчастіше виноградних равликів (Helix pomatia). Цей якраз той вид, який мешкає в природі на нашій смузі. На зиму равлики закопуються в землю і впадають у сплячку.

Другий спосіб розведення ― теплиці (закритий). Фермер обладнує виробниче приміщення, встановлює там кліматичну техніку і заселяє його молюсками. У теплицях вирощують в основному вид Helix aspersa (Maxima та Muller), а також Achatina fulica (гігантських африканських ахатин). Перша порода, садові равлики, цінуються в Європі за вишуканий смак. До того ж вони ростуть набагато швидше виноградних. А ось ахатин загалом вирощують для косметичних цілей. Їх слиз широко використовується при виготовленні кремів, сироваток та ін. До того ж популярною вважається процедура масажу равликами.

Найцікавіше: щоб розводити равликів будь-яким з цих способів, не потрібно вкладати великі гроші в покупку ділянки або будівництво виробничого приміщення. Почати можна з малого, а саме з геліцекультури в домашніх умовах.

Відкритий спосіб розведення у дворі приватного будинку

Якщо у Вас є вільна ділянка землі, сміливо використовуйте її з користю. Що для цього потрібно:

  • обгородити її;
  • культивувати;
  • знезаразити спеціальними засобами;
  • удобрити кальцієм;
  • засіяти травою;
  • встановити піддони.

СПОСОБИ РОЗВЕДЕННЯ РАВЛИКІВОстанню пораду багато хто ігнорує, і даремно. Навіть висока трава не завжди вберігає тварин від перегріву. Адже літній період часто буває спекотним. Під піддонами равлику зручно ховатися в спеку. До того ж це полегшує процес збору. Піднімаючи піддон, Ви просто збираєте з нього молюсків у відро.

Якщо ділянка невелика, зробіть навіс. Чим більше тіні та вологи, тим активніше будуть розмножуватися равлики.

Закупити маточне стадо краще на фермі. Хоча, якщо Ви впевнені в чистоті навколишньої природи, за бажанням особин можна зібрати в найближчому лісі.

Догляд досить простий: годування (один раз на день) і прибирання (не рідше ніж раз на тиждень). У суху погоду молюсків потрібно поливати якнайчастіше.

Починати равликовий бізнес слід навесні. Уже зовсім скоро равлики принесуть потомство.

Закритий спосіб розведення в домашніх умовах

Для теплиці підійде як літня кухня, так і кімната в будинку або в квартирі. На 1 м² допускається кількість равликів 40-50 штук. Як молюскарії використовують пластикові контейнери або акваріуми. На дно кожного викладається ґрунт, збагачений мінералами.

Способи вирощування равликів у домашніх умовахВимоги до приміщення:

  • гарна вентиляція;
  • немає протягів;
  • не на сонячному боці;
  • оптимальна температура і вологість (або кліматична техніка).

Останній параметр передбачає такі показники: для виноградних равликів +21…23℃, для садових ― +23…25℃, для ахатин ― +25…28℃. Вологість ― мінімум 70% (для всіх видів).

Тут так само як і в загоні равликів потрібно годувати і прибирати.

Ну і найголовніше питання: куди реалізовувати молюсків? Для цих цілей великі ферми постійно відкривають пункти прийому. Це ідеальний варіант продажу невеликих партій. Поцікавтеся, чи є такий пункт у Вашій місцевості та сміливо починайте бізнес. Хто знає, можливо через кілька років скромна справа перетвориться в масштабний проект…

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму