Режим равликів

Режим дня (або добовий ритм) равликів незвичайний. Якщо господар не знає його особливостей, то може хвилюватися даремно або навпаки, пропустити момент, коли щось пішло не так.

Для початку розберемося з поняттям, яке застосовується до добового режиму. Його називають циркадним ритмом. Це все зміни (фізичні й поведінкові), які відбуваються протягом земного дня (24-х годин). Одна з головних змін ― це перехід з фази неспання в фазу сну. Циркадні ритми кожного живого організму регулюються вродженими біологічними годинниками. Це набір молекул, який зачіпає практично кожен орган.

Що найцікавіше, режим равликів виходить за рамки 24-х годинного проміжку. Насамперед розберемося зі сном.

Звички сну

Режим улиток 2011 році в Торонто було проведено масштабне дослідження, в ході якого вчені з’ясовували, чи справді сон равликів триває так довго. Адже тварини в середньому сплять 13-15 годин. В ході тестування перевірявся факт глибокого сну, а не просто відпочинку. Для цього тестувалася реакція тварин на подразники і запропоновану їжу.

Висновок був такий: молюски занурюються в сон, а потім настає фаза активності, яка триває 30 годин! Таким чином цикл сон-неспання триває не звичну для нас добу, а мінімум 43 години. Буває, що ця фаза розтягується на три доби. Подібна різниця пояснює факт, чому іноді тварина активно ввечері, а іноді вранці або вдень.

Втрата звичного сну для равликів не страшна, і компенсація в цьому випадку не потрібна.

Сплячка

Всі наземні черевоногі молюски впадають у стан анабіозу при несприятливих умовах. У країнах з мінливим кліматом равлики засинають з настанням холодів. Африканським ахатинам це не потрібно, бо на їх батьківщині завжди спекотна погода. Але надмірна посуха або нестача їжі також можуть спровокувати тривалий сон.

Режим улитокМолюски повністю занурюються в мушлю і закривають вхід спеціальною вапняною пробкою, яка служить надійним захистом. При цьому сповільнюються життєві процеси в організмі. Сплячка триває до тих пір, поки навколишні умови не стануть сприятливими.

У такому стані тварина може провести до трьох років. Однак, чим довше триває сон, тим складніше равлику від нього прокинутися.

Молюски групи Helix (виноградні, садові) на зиму зариваються в ґрунт. Вони заздалегідь викопують глибоку ямку, заповзають у неї та закривають мушлю епіфрагмою (тією самою пробкою). Коли стає досить тепло, равлики виштовхують захист, з’їдають його та виповзають на поверхню. За цей час черевоногі втрачають близько 10% ваги. Однак втрата швидко відновлюється за рахунок активної їжі.

Режим їжі

Режим улитокРавликів рекомендується годувати один раз на добу. Але в принципі дорослі особини можуть обійтися годуванням один раз на дві доби. При цьому залишки їжі потрібно обов’язково прибирати. Висока вологість в молюскарії сприяє швидкому розмноженню бактерій.

Кальцієвий камінь молюски гризуть у міру потреби. Іноді він днями лежить недоторканим, а іноді поповнювати запас мінералів равлику потрібно постійно.

Зернову суміш досить давати 2 рази на тиждень. А ось рослинна їжа (основа раціону) має бути присутня на «столі» тварини постійно.

Ось, мабуть, основні моменти режиму равликів. Знаючи про них, Ви тепер не будете хвилюватися, спостерігаючи, як вихованець знаходиться в нерухомому стані тривалий час.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму