> Інформація > ПРОЦЕС ЗАМОВЛЕННЯ І ДОСТАВКИ РАВЛИКІВ КІНЦЕВОМУ СПОЖИВАЧУ

ПРОЦЕС ЗАМОВЛЕННЯ І ДОСТАВКИ РАВЛИКІВ КІНЦЕВОМУ СПОЖИВАЧУ

ПРОЦЕС ЗАМОВЛЕННЯ І ДОСТАВКИ РАВЛИКІВ КІНЦЕВОМУ СПОЖИВАЧУВирощування равликів — це вже не екзотичний вид тваринництва для України, а вигідний бізнес, який приваблює інвесторів з кожним роком. Сприятливий клімат, якісний чорнозем і працьовитість жителів нашої країни приносять свої плоди у вигляді гарного равликового врожаю. Внутрішній ринок збуту ще не розвинений на стільки, на скільки хотілося б фермерам, проте тенденція йде до того, що смачні і корисні страви з молюсків незабаром будуть представлені в меню більшості ресторанів і кафе. У той же час за даними економічних досліджень світовий попит на молюсків покритий не більше ніж на 70%. Рекордсменами по споживанню равликового м’яса вважаються європейські країни (Франція, Італія, Іспанія) та Азія. Уже кілька українських ферм сертифіковані на оптові поставки в Європу, і їх кількість зростає з кожним роком. Про те, як відбувається процес замовлення і доставки оптових партій черевоногих, поговоримо в цій статті.

 

Формування запиту

Активні переговори потенційних замовників із постачальниками зазвичай ведуться в кінці або на початку року. Європейців, як правило, цілком влаштовує ціна українських равликів, тому вони звертають увагу на інший важливий аспект — якість. У першу чергу перевіряється наявність міжнародного сертифіката, що підтверджує право на продаж за кордон. Потім обговорюються умови і терміни поставки, ціна та інші моменти. Нерідко в Україну приїжджає представник замовника, щоб відвідати ферму, побачити умови вирощування, безпосередньо поспілкуватися з власником . Потім настає стадія укладення міжнародного контракту. Іноді європейці для початку замовляють так звану «пробну» партію, щоб переконатися в якості продукту, дотриманні умов заготівлі, зберігання та перевезення.

 

Підготовка до постачання

Фермери завжди розраховують на «урожай» із запасом на випадок підвищення смертності або відбракування. Із залишку равликів формується маточне стадо на наступний сезон, а також невеликі партії для продажу на внутрішній ринок. Найбільшою популярністю для розведення користується порода Helix aspersa:

 • малі садові;
 • великі садові.

Такі молюски виростають до товарного розміру всього за 6 місяців, у той час як виноградні (Helix pomatia) — за півтора року. Helix aspersa Maxima і Helix aspersa Muller вважаються більш смачними, тому цінуються на ринку вище. Однак для них потрібні тепличні умови. Збір урожаю починається в серпні-вересні. Равликів збирають вручну і далі готують до постачання. Цей важливий процес включає такі етапи:

 • очищення кишечника;
 • мийка;ПРОЦЕС ЗАМОВЛЕННЯ І ДОСТАВКИ РАВЛИКІВ КІНЦЕВОМУ СПОЖИВАЧУ
 • сортування;
 • сушка;
 • заморозка.

Від першого пункту безпосередньо залежать смакові якості молюска. Для того щоб равлик очистився зсередини, досить дати йому поголодувати 3-4 дня. Під час мийки видаляється зайвий слиз і бруд (у тому числі екскременти), а при сортуванні черевоногих розкладають на:

 • перший сорт:
 • другий сорт;
 • відбракування (пошкоджений панцир, маленький розмір);
 • мертві особини.

Далі, перед заморожуванням, молюсків ретельно просушують, складають у пакети і відправляють у морозильну камеру з температурою -18°С. Важливо! Для того, щоб максимально зберегти корисні речовини і смакові якості, процес заморозки має відбутися за короткий проміжок часу (шоковим методом).

 

Завантаження й транспортування

Після готовності до відправки вантажу равлики фасуються в ящики (приблизно по 3-4 кг). Перевозять молюсків у спеціальних машинах-рефрижераторах, де постійно підтримується оптимальний рівень температури. Ящики в автомобілі ставлять на дерев’яні піддони з вентиляційними прорізами, тому що важливо забезпечити циркуляцію повітря. Вантаж потрібно перевозити акуратно. Незважаючи на щільність укладання панцири тварин можуть пошкодитися, а цей дефект вважається виною постачальника (в разі прописаних умов Інкотермс, де відповідальність протягом усього часу транспортування лежить на Продавцеві). Після доставки вантажу представник замовника оглядає його, організовує вивантаження і переміщення в свої морозильні камери. Підписується акт прийому-передачі, і з цього моменту партія вважається доставленою покупцеві. Потім, протягом зазначеного в договорі терміну, проводяться остаточні розрахунки за продукцію.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму