> Інформація > ОСНОВНІ НОРМИ УТРИМАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ

ОСНОВНІ НОРМИ УТРИМАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ

Вирощування равликів — один з найприбутковіших бізнесів в Україні на сьогодні. Незважаючи на те, що ця сфера тваринництва стрімко розвивається, там ще є місця для нових проектів. Світовий попит на молюсків покривається максимум на 70%.ОСНОВНІ НОРМИ УТРИМАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ

Існують різні типи равликових ферм, які відрізняються масштабом, способом розведення і видом побудови бізнесу (велике господарство, франчайзинг, пункти прийому та ін.)

Почати справу з вирощування равликів можна буквально з нуля. Деякі з успішних фермерів не мали стартового капіталу для відкриття великого господарства, а спочатку влаштовували «розплідник» у дворі приватного будинку, в погребі чи навіть у кімнаті. Налагодження каналів збуту, постійне навчання (нехай навіть самостійне), вміння вести переговори — всі ці навички допомагали бізнесу стрімко розвиватися, а відповідно розширюватися.

Однак без базових знань про об’єкт продажу будь-яка справа може зазнати фіаско, тому, перш ніж приступити до відкриття нехай навіть міні-ферми, необхідно вивчити основи.

У цій статті розглянемо загальноприйняті норми утримання молюсків, які сприяють активному розмноженню, мінімізують ризики хвороб, знижують рівень смертності.

 

Вологість

У природі Ви напевно частіше помічали равликів рано вранці. Якщо день видався дощовий, вони із задоволенням виповзають на відкриті ділянки і спокійно сидять на вологому ґрунті або листі цілими сім’ями. У спеку зустріти молюска практично неможливо. Тільки досвідчені збирачі знають місця, де ховається равлик (під пнями, в густих заростях трави, в кущах).

Сухість — найлютіший ворОСНОВНІ НОРМИ УТРИМАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ РАВЛИКІВ ог черевоногих. Якщо сховатися нікуди, єдине укриття — це мушля, куди тварина повністю ховає своє тіло і чекає кращих часів. Тривале перебування в несприятливих умовах призводить до загибелі.

Оптимальна вологість у навколишньому середовищі — 70-80%. Рівень вимірюється спеціальним приладом — гігрометром, який продається в зоомагазині. Це можливо тільки в тому випадку, якщо Ви розводите равликів в закритому приміщенні. На повітрі виміряти цей параметр неможливо, тому орієнтуйтеся на погоду. Якщо за вікном сухо і спекотно, регулярно поливайте листя.

Намагайтеся не перевищувати цей показник, тому що вогкість призводить до розмноження бактерій і заболочування ґрунту.

 

Температура

Температурні показники залежать від виду равликів, який розводиться. Найчастіше для початку вибирають звичайного виноградного равлика (Helix pomatia). Для цих молюсків комфортна температура 21-23°C. При показниках вище 27°C тварини стають млявими і розмножуються неохоче. Спека вище 30°C — небезпечна (підвищується смертність, черевоногі впадають у стан анабіозу).

З огляду на залежність від погодних умов, вигідніше утримувати равликів на фермах тепличного типу, де рівень температури і вологості регулюється кліматичної технікою.

 

Чистота

У вольєрах потрібне регулярне прибирання. Працівники господарств прибирають залишки їжі та верхній шар грунту з екскрементами. В умовах вологості бактерії поширюються швидко, тому важливо дотримуватися гігієни.

Уникайте заболочування ґрунту, так Ви ускладнюєте собі завдання з прибирання. Рівень вологості — не вище 80%.

 

Щільність заселення

На одному квадратному метрі площі прийнято утримувати не більше 40-50 виноградних равликів. Цей показник вважається оптимальним для нормального самопочуття особин і активного розмноження.

 

Добриво для ґрунту

Спеціальний склад з кальцію і магнію, який вводять у землю, стимулює зростання і сприяє правильному розвитку молюсків. Для отримання гарного врожаю рекомендується систематично використовувати цю суміш.

 

Дотримання «життєвого циклу»

Равлики групи Helix у природних умовах впадають в зимову сплячку. Вирощування равликів у неволі також передбачає природне або штучне (при розведенні на закритій фермі) введення в стан анабіозу. Проживання «життєвого циклу», максимально наближеного до природного, — одна з основних норм утримання молюсків.

Всі ці правила можливо на перший погляд здаються складними, проте головне — правильно підготуватися до розведення, пройти навчання у досвідчених фермерів і позитивно налаштуватися. В цьому випадку равликова ферма (будь-якого розміру) обов’язково принесе плоди.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму