Равликів їдять по всьому світу вже сотні років. Для нашої країни цей продукт поки здається дивним, тому українці не завжди наважуються спробувати блюдо з молюсків у ресторані.
Вартість закуски з равликів у закладі досить висока. Тому, якщо Ви не готові платити велику суму за те, що ніколи раніше не куштували, пропонуємо разом з нами приготувати черевоногих у домашніх умовах.
Відразу обмовимося: процес кулінарної обробки равликів зовсім не складний, тому він під силу навіть кухарям-новачкам.
Збір та обробка живих равликів
Найважче в приготуванні — це зібрати молюсків. Тут є ряд рекомендацій, які допоможуть добути гарний урожай.
Почнемо з того, що равлики проявляють максимальну активність у травні-на початку червня. Цей період вважається найвдалішим для збору.
Важливо! У природних умовах тварин можна збирати тільки в екологічно чистих місцях, віддалених від виробничих підприємств, очисних споруд і доріг.Відправляйтеся за уловом рано вранці (з 5 до 9), коли сонце тільки встає. Потім сонячні промені стають більш агресивними і молюски сховаються.
У дощовий день вони із задоволенням виповзають на поверхні, тому збір організовують у будь-який проміжок часу.
Якщо Ви не впевнені в чистоті навколишнього місцевості або вирішили приготувати нову страву в іншу пору року, живих равликів можна купити на найближчій фермі, яких в Україні зараз досить багато. Заморожені молюски продаються в супермаркетах та інтернет-магазинах.
Після того як урожай у кошику, приступайте до першої та основної стадії очищення. Вона передбачає повне звільнення кишечника від екскрементів. Не лякайтеся, цей процес не потребує Вашої прямої участі.
Отже, промийте молюсків, покладіть у ємність, прикриту кришкою з отворами для надходження повітря, і залиште так на 3 дні. Деякі кухарі на цьому етапі насипають на дно трохи борошна, щоб равлики, поїдаючи його, ще краще очистили кишечник.
Більше нічим годувати тварин не можна. Пару раз на день промивайте їх під проточною водою.
Після закінчення зазначеного часу знову промийте равликів і приступайте до підготовки відділення філе:
- поставте на вогонь каструлю з водою;
- доведіть до кипіння;
- закиньте в киплячу воду молюсків;
- проваріть 15 хвилин;
- вийміть шумівкою і викладіть остигати.
Тепер тіло легко витягується з панцира. Це можна зробити за допомогою тонкої виделки або пінцета. Виклавши «голих» равликів на дошку, гострим ножем одним впевненим рухом відокремте ногу, за допомогою якої тварина повзає. Інша частина не знадобиться, тому сміливо відправляйте її у відро для сміття.
Примітка. Є рецепт виноградних равликів, де використовуються панцири, в яких безпосередньо запікається м’ясо. Якщо Ви вирішили приготувати знамениту закуску ескарго, мушлі потрібно зберегти.
Приготування філе
Коли всі равлики підготовлені, приступайте до термічної обробки равликового м’яса. Для початку закип’ятіть свіжу воду, посоліть, киньте пару сушених лаврових листів, перець горошком, очищену цибулину і моркву. Так філе буде більш ароматним.
Опустіть м’ясо у киплячий бульйон і варіть на слабкому вогні приблизно 40 хвилин. По закінченні цього часу равлики готові до використання.
Смак філе досить нейтральний, тому готують його з пряними травами та іншими продуктами, які надають страві пікантності та аромату.
Куди ж тепер використовувати равликів? Тут дайте волю фантазії, тому що молюсків можна:
- маринувати;
- смажити;
- запікати;
- додавати в супи і салати.
Рецепти виноградних равликів є в Інтернеті і зокрема на нашому сайті. Використовуйте цей інгредієнт для створення нових кулінарних шедеврів!