> Інформація > НАВІЩО РАВЛИКИ НАВЕСНІ ЗАБИРАЮТЬСЯ НА ДЕРЕВА?

НАВІЩО РАВЛИКИ НАВЕСНІ ЗАБИРАЮТЬСЯ НА ДЕРЕВА?

Равлики ― істоти кумедні й загадкові. Повільні молюски харчуються рослинною їжею та живуть у затінених вологих місцях:НАВІЩО РАВЛИКИ НАВЕСНІ ЗАБИРАЮТЬСЯ НА ДЕРЕВА?

  • чагарниках;
  • заростях трави;
  • під пнями.

У цих тварин слуху немає, та й зір, м’яко кажучи, не дуже. Основне почуття, за допомогою якого вони пересуваються, а також шукають їжу ― це дотик. Нюхові рецептори у молюсків розташовані на ріжках, які по суті є носом.

Нервова система равлика складається з 20 тисяч нейронів. На подив, це не так вже й багато (для порівняння: людська нервова система налічує сотні мільярдів нейронів). Черевоногі, як і інші тварини, керуються інстинктами.

 

Равлики на деревах

Кілька років тому японські вчені з Цукубского університету й Університету Хоккайдо спільно вирішили провести дослідження. Мета була така: з’ясувати, чому саме навесні молюски вибираються з вологою листя і залазять вище на дерева. При чому це абсолютно не властиво цим тваринам, адже замість вологи й тіні вони проводять достатньо часу на освітленій сонячними променями та сухій місцевості.НАВІЩО РАВЛИКИ НАВЕСНІ ЗАБИРАЮТЬСЯ НА ДЕРЕВА?

Як «піддослідні кролики» виступили Euhadra brandtii cannopo, за якими якраз і помітили настільки дивну поведінку. Ці равлики поширені в південній частині японського острова Хоккайдо. Взимку вони не впадають у сплячку на відміну від наших Helix pomatia (виноградних равликів). У зимовий період тварини повзають по опалому листі, по землі, а ось з настанням тепла забираються вище на дерева. Спускаються молюски звідти тільки восени.

Вченим знадобилося багато часу, щоб простежити за поведінкою равликів у різні пори року, але все це було не дарма. Як виявилося, таким чином черевоногі інстинктивно рятуються від жуків, які проявляють активність у літню пору і поїдають нешкідливих істот. Також на землі за ними полюють гризуни та єнотоподібні собаки.

Вчені з’ясували, що шанси молюска вижити на дереві вдвічі вищі, ніж на земній поверхні. Таким лайфхаком і користуються равлики.

Назріває логічне запитання: що ж вони їдять? Виявляється, тут також немає проблем. Мохи та лишайники, що ростуть на деревах, цілком влаштовують молюсків.

Таку особливість поки не помічали за виноградними равликами, що мешкають в Україні, хоча, мабуть, нашим черевоногим також було б корисно перейняти досвід японських друзів. За Helix pomatia в наших краях полюють їжаки, кроти, землерийки, щури та жуки-жужелиці. Ось чому при організації равликової ферми важливо встановити не тільки високий, але і досить глибокий паркан.

 

Равлики ― це тварини, які мешкають на планеті Земля мільйони років. Але ще багато чого ми про них не знаємо. Сподіваємося, вчені надалі будуть відкривати завісу зоологічного світу, щоб знайомити нас із новими цікавими фактами.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму