> Інформація > Чим не можна годувати равликів?

Чим не можна годувати равликів?

Равлики ― істоти, не вибагливі в їжі. Вони їдять майже всю рослинну їжу (овочі, фрукти, ягоди, зелень), тому проблем з годуванням молюсків не виникає.

Якщо Ви завели тварину як домашнього вихованця, важливо розуміти головні принципи харчування. Годують равликів раз на день. Поїлку наповнюють за потреби, але також щодня. Залишки старої їжі потрібно прибирати, інакше є ризик розмноження бактерій.

Основний раціон равликів

Як вже було сказано, основу раціону складає рослинна їжа. Тут майже немає заборон. Головне ― дотримуватися поняття сезонності. Годувати молюсків узимку огірками не природно. Шкідливі пестициди несуть смертельну загрозу тварині.

Чим не можна годувати равликів?З овочів дозволені: кабачки, морква, капуста (кольорова, пекінська, броколі, білокачанна), гарбуз, огірки.

Фруктовий кошик ― яблука, банани, хурма, груші, персики, абрикоси. Єдина заборона ― це цитрусові або інші продукти з підвищеною кислотністю.

Ягоди й зелень ― будь-які (крім журавлини та щавлю).

Крім клітковини й вуглеводів з рослинної їжі організму равлика потрібні різні мікро- і макроелементи, зокрема кальцій. Для будови і міцності мушлі молюсків підгодовують спеціальними добавками. Це може бути кальцієвий камінь, порошок із зоомагазину чи навіть звичайна яєчна шкаралупа, подрібнена в кавомолці.

Чим не можна годувати равликів?Також для зміцнення м’язів і організму в цілому равлику необхідний білок. Найпростіший спосіб дати його в потрібній кількості ― це додавати до їжі сухий гамарус або дафнію.

Потреба в інших корисних речовинах закривається крупами. Подрібнені до стану борошна гречку, кукурудзу, пшеницю, вівсянку дають у сухому вигляді або запарюють в окропі.

Ну і, звичайно, не можна забувати про воду, яка має бути тільки питної та чистою.

З цим розібралися, тепер перейдемо до заборон.

Табу в харчуванні равликів

Основна причина отруєння домашніх улюбленців ― це інтерес дітей, які не усвідомлюють можливу небезпеку. Заводячи равлика як вихованця, насамперед поговоріть з маленькими господарями і поясніть: те, що смачно та безпечно для людини, може вбити тварину.

Ось список найнебезпечніших продуктів:

  1. Сіль. У цьому випадку ризик для здоров’я полягає не тільки при попаданні всередину, але і при будь-якому контакті. Тіло равлика складається переважно з води. Зневоднення ― найстрашніше, що може з нею статися. При дотику тіла з сіллю відбувається різка втрата вологи. Молюск змушений виробляти багато слизу, а це є стан на межі. Звичайно, сіль небезпечна не тільки в чистому вигляді, але й в складі продуктів. Нічого солоного давати тварині не можна.
  2. Чим не можна годувати равликів?Спеції, особливо гострі, здатні викликати опік тіла.
  3. Вироби з борошна вищого сорту (та й, мабуть, з будь-якого іншого): макарони, хліб, булки, манка. Погано засвоюються, призводять до закупорки кишківника. Такий же негативний ефект від бобових.
  4. «Людська» їжа: консерви, солоності, копченості, цукровмісні продукти, смажене, гостре, кисле. Все це не підходить тваринам і несе в собі небезпеку.
  5. Молочні продукти, м’ясо, риба, яйця. Вони містять високий відсоток жиру, який організм равлика не може перетравлювати.
  6. Картопля (через крохмаль).
  7. Цибуля, часник, перець чилі, щавель, редис, полин ― через занадто агресивний смак (кислота, гострота), який викликає опік. Вищезазначені цитрусові також відносяться сюди. З обережністю потрібно давати помідор.

Щодо обережності, перерахуймо, що бажано не давати равлику, але при цьому ступінь небезпеки нижче:

  • оливки (якщо і годувати, то тільки свіжими й небагато);
  • гриби (вкрай рідко можна);
  • сухофрукти (набагато корисніше свіжий фрукт).

Щодо продуктів, які не увійшли в нашу статтю. Тут діє золоте правило: якщо сумніваєтеся, краще не давати. До того ж перелік дозволеного більш ніж великий. Будь-який експеримент у такій ситуації може обернутися погано.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму