> Інформація > Хвороби виноградних равликів

Хвороби виноградних равликів

Кожна жива істота, що живе на планеті, піддається впливу зовнішніх факторів. Равлики не є винятком, вони також можуть хворіти, внаслідок чого, стають млявими, відмовляються від їжі, починають виділяти надто густу слиз і так далі. Вони можуть піддатися нападу:

 • кліщів
 • паразитів
 • нематод, трематод (це глисти у равликів)illnesses-of-snail
 • бактерій
 • грибків.

Також існує ряд механічних пошкоджень, які залежать від навколишнього середовища і безпосередньо від догляду:

 • травмування
 • отруєння
 • переохолодження
 • тепловий удар
 • пошкодження раковини
 • пухлини
 • відшарування мушлі від тіла.

Самі по собі молюски, є переносниками різноманітних паразитуючих організмів. При неправильних умовах утримання, розведення, можна погубити всю популяцію. Якщо не хочете спостерігати, як вмирає равлик, вам слід знати деякі правила безпеки. Щоб цього не сталося, давайте розглянемо варіанти хвороб, щонайбільше зустрічаються у виноградних равликів.

 

Глисти у равликів

illnesses-of-snailМожуть з’явитися кількома способами, а саме, перенесення з ґрунту або шляхом занесення через нових вихованців, які не пройшли карантин. Наслідки можуть бути самими небезпечними: зараження всьогоґрунту, хвороба молюсків, зараження людини.

Ознаками зараження є, млявість, відсутність апетиту, повільне зростання, візуальне виявлення.

Вилікувати хворого молюска можна. Для цього його необхідно ізолювати від решти стада, ввести в корм перетерте гарбузове насіння, огірки, пижмо, сушену ромашку, пивні дріжджі, алое у вигляді соку додавати в воду. При наявності можливості, викупати вихованця в крутому відварі ромашки. Ветеринарні препарати можуть бути токсичними, тому оптимальне лікування — це використання збору трав, змішаних з пивом, в кашку. Карантин не переривати до повного одужання.

Бактерії, віруси, грибки

Синьогнійна паличка, грибок раковини, цвіль. Все це смертельно небезпечно для равликів, в більшості випадків призводить до загибелі молюска, через те, що помітити зовні зараженого вихованця дуже важко.Щоб не допустити зараження (вірусами, бактеріями, грибками) потрібно робити дезінфекцію. Все, що контактує з особинами: ґрунт, їжа, приміщення, сусіди, має проходити очищення. Помічником у цьому, стануть розчини хлоргексидину 0,01%, перманганату калію, фурациліну, стрептоміцину. Обробляти поверхні при температурі 220 С протягом 2-3 хвилин.

Кліщі, плодові мошки, жучки, клопи

illnesses-of-snail

Потрапити в ареал проживання всі ці неприємності можуть з різних причин:

 • зараженийґрунт
 • з гниючої, в місці проживання, їжі
 • кислі фрукти
 • заражена особина, що не пройшла карантин.

Перше, що необхідно зробити — це обробити все аерозолем з вмістом пестицидів від кліщів та паразитів. Наступний крок — повна зміна ґрунту, генеральне прибирання в місці проживання, дезінфекція всіх молюсків, карантин до одужання.

Вплив температур

illnesses-of-snail

Так як ці тварини — холоднокровні значить, вони не можуть самі виробляти тепло. Отже, отримати опік або переохолодження вони можуть тільки з вини господаря: занадто близько розташовані лампи підігріву, відсутність контролю температури, потрапляння прямих сонячних променів, холодне приміщення, занадто висока вологість. Найнебезпечніший в цьому списку вид впливу — це прямі сонячні промені. Тварина завжди повинна мати можливість сховатися під листям або в ґрунт. При незначному зниженні температури молюск сам себе захистить, але якщо стрибок несподіваний і дуже значний, вихованець може замерзнути. Щоб цього не сталося, уважно стежте за життям своїх підопічних.

 

Отруєння

Цукор, сіль, кофеїн — смертельно небезпечні для черевоногих. Медичні препарати також призводять до загибелі тварини. Побутова хімія, що залишилася після вбирання приміщення, в 97% випадків призводить до смерті, тому що допомогти практично не можливо. Виходячи з цього, ретельно промивайте окропом всі поверхні, перш ніж пустити на них черевоногих, промивайте продукти перед годуванням, стежте за кількістю солі в продуктах, хімічних компонентів і добрив в кормах, відмовтеся від гормональних препаратів зростання, добрив.

Травмування

 

Падіння з висоти, здавлювання, занадто щільне розміщення можуть спричинити травмування мушлі і самої тварини. У разі, коли відколюється невеликий шматочок раковини, що не контактує з мантією, молюскові можна допомогти штучно. А саме, обробити травму епоксидним клеєм. Для мушлі він абсолютно безпечний, але стежте, щоб склад клею не потрапив на тіло молюска. Інакше це може призвести до отруєння хімікатами, що входять до складу.

Пухлини, нарости

Причиною виникнення на тілі або раковині можуть стати:

 • токсичний пластик, в якому містяться вихованці. Підходьте більш обережно до вибору тари, де плануєте утримувати тварину.
 • пестициди. Вони залишаються в ґрунті і таким чином потрапляють в ареал проживання, на вашу ферму. Тому дуже уважно контролюйте місця покупки ґрунту.

Відшарування

Відбувається при генетичних проблемах, через вплив канцерогенів, грибка раковини, бактерій. Регенерація легко проходить у молодняка і майже неможлива у дорослих особин.

Підводячи підсумок, скажемо, ми відповідальні за тих, кого приручили

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму