> Інформація > Cплячка равликів

Cплячка равликів

Cплячка равликів і чому вони сплять

Равлики — дивовижні істоти, які займають, практично, всі ніші існування в природі. Існує дуже велика різноманітність видів. У 2004 році французькі вчені описали тільки 80000 видів і це найпоширеніші, а багато хто з них так і залишаються невідомими науці.

sleeping-snailsРавлики відносяться до брюхоногих молюсків загону легеневих. Так як вони холоднокровні істоти, то регулювати теплообмін в своєму організмі не можуть. Тільки пристосовуючись, до часу доби і пори  року вони знаходять можливість виживати довгі роки. Вони впадають в сплячку, сповільнюючи життєві показники, в очікуванні теплих днів. Стан анабіозу також сприяє продовженню їхнього життя. Вони ховаються глибоко під землею, де їх не можуть дістати хижаки. Наприклад, в дикій природі виноградний равлик живе до трьох років, в неволі до 7, а в якості домашніх улюбленців навіть є випадки особливого довгожительства до 20 років. Ці аспекти обумовлюються впливом навколишнього середовища.

 

Що роблять равлики в ночі і скільки вони сплять  

Сухопутні, як і водяні молюски, в основному ведуть нічний спосіб життя, в теплу пору року. Коли все не сплять, вони сплять, ховаючись в тіні високої трави, під камінням і листям, в очікуванні настання темряви. Як тільки палюче сонце ховається за горизонтом і рівень вологості підвищується, равлики виповзають зі свого притулку, щоб почати нічний бенкет і створити запас необхідних поживних речовин на зиму. Він триватиме до появи ранкової роси і перших сонячних променів.

sleeping-snailsРавлики досить ненажерливі істоти і мають в своєму арсеналі близько 25000 зубів, розташованих на язиці. З їх допомогою вони зрізають і перемелюють їжу. Великими зграями молюски здатні знищити не один гектар виноградників і іншої зелені, що попалася на шляху. Тривалість трапези досягає трьох годин. У теплу пору року вони живуть повним життям, розмножуються і багато їдять. До настання холодів підростає і встигає зміцніти нове покоління.

 

Сплячка виноградних равликів

sleeping-snails

З настанням холодної пори року равлики впадають в сплячку, стан анабіозу. У цей період всі процеси сповільнюються, включаючи метаболізм і навіть серцебиття. Тривалість сплячки в середньому становить від 4 до 6 місяців. Зазвичай цей період починається з середини жовтня до початку листопада. Як тільки температура повітря починає опускатися нижче 12-15 градусів. Cплячка равликівВиноградний равлик зазвичай закопується в землю на глибину до 30 сантиметрів і запечатує свій будиночок пробкою з запасеного за літо вапняку. Цей вид не дуже добре переносить негативні температури. Як, наприклад, Helix Aspersa зі зменшенням тривалості дня і з п

а також збільшується завдяки наявності деяких характеристик:

охолоданням також впадає в сплячку, але будиночки цього виду більш стійкі до низьких температур і здатні до запобігання замерзання тканин тіла молюска. Здатність до виживання цього молюск

 

  • зменшення маси води,
  • утворення  эпіфрагми,
  • відносно великі розміри,
  • форма раковин та її оболонка.

Для більш теплих кліматів, де не буває мінусових температур, це звичайно не має великого значення,  але для більш агресивного  навколишнього середовища  такі характеристики дуже важливі.

 

Як довго можуть спати равлики

Залежно від клімату, в якому знаходиться молюск, період анабіозу може тривати близько шести місяців, до настання сприятливих погодних умов. Равлики можуть впадати в цей стан не тільки від холодної погоди, але і в умовах посухи і відсутності вологи. Як тільки умови змінюються на краще, молюски прокидаються і починають вести активний спосіб життя. Після пробудження вони дуже голодні і тому поїдають всю зелень, яка знаходиться в їх поле зору.

У штучних умовах молюсків перед сплячкою поміщають в сухі картонні ящики або на піддони, де протягом тижня вони спустошують кишечники і позбавляються від зайвої вологи. Це так званий період сушіння.

sleeping-snails

На спеціалізованих фермах в штучних умовах, необхідно стежити за температурним режимом і рівнем вологості. Не рідко непередбачене підвищення температури тягне за собою передчасне пробудження молюсків, а як наслідок їх загибель або безпліддя. Після цього їх складають в плетені мішки, потім в пластикові ящики, для того щоб уникнути пошкодження від надлишкового тиску. Коли молюски «упаковані» їх відправляють у спеціальні сховища, де підтримується необхідний рівень вологи та холоду. Знижувати температуру потрібно поступово на 1-2 градуси в добу. Також потрібно уникати дуже низьких температур, щоб не допустити кристалізації.

Як вивести равликів з сплячки

Будити молюсків потрібно дуже дбайливо і бережно, так як різкі зміни умов навколо, можуть привести їх у стресовий стан і до загибелі. Щоб розбудити молюсків і уникнути великих втрат, підвищуйте температуру повітря поступово впродовж кількох градусів на добу, імітуючи природне потепління.Cплячка равликів Це допоможе уникнути стресів. Трохи прискорити цей процес можна полив вихованців теплою водою. Вони поступово відчують тепло і почнуть виходити з раковин. Не забувайте, що равлики не їли всю зиму. Зазвичай після зимівлі їх поміщають в спеціальні годівниці, де їх поливають водою, а на поличках розкладають корм. Прокинувшись, вони інстинктивно знайдуть його. Коли все прокинутися їх можна переносити в природні умови проживання, де вони за літо знову поповнять зміст необхідних поживних речовин, для наступної зимівлі.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму