> Інформація > Харчування равликів в живій природі

Харчування равликів в живій природі

Життєвий цикл равлика починається з дозрівання в ікринці. Після спарювання доросла особина відкладає ікру в грунт, закопуючи її на глибину 10 сантиметрів, щоб уберегти від хижаків. Після вилуплення молюск маленький, прозорий, але стійко прагне вижити. Перша їжа, яку він споживає, це залишки шкаралупи, де він ріс. Вона містить величезну кількість мінералів, таких необхідних мальку. Це перші елементи, життєво важливі для зміцнення мушлі і отримання енергії, щоб вибратися з під землі. Адже після того, як ікра відкладена, доросла особина залишає її. І мальок залишається наданий сам собі і інстинктам виживання.

Харчування равликів в живій природіБатьки ретельно вибирають місце, де буде зріти майбутнє потомство. Оскільки якість і мінералізація грунту відіграє важливу роль на початку життя малька. У цей період закладаються життєво важливі функції, і залежить виживання.

Після того як молюск вилупився і з’їв шкаралупу, у нього є якийсь час, щоб вибратися на поверхню. Цей процес може зайняти термін до десяти днів. Тому харчуватися він буде тим, чим багата земля.

Травна система равликів досить цікава, оскільки містить зуби. Так, звучить це незвично і викликає обурення: де ж поміщаються 25 000 зубів? Але все досить просто. Ротова порожнина молюска має великий розмір і переходить в глотку, яка називається радулою. Між радулою і ротовою порожниною розташована конхіолінова щелепа, яка допомагає зскрібати верхній шар з овочів або зелені. Ось саме тут і знаходяться зуби, але трохи незвичайні. Радула — це кутикула, з численними роговими зубчиками. Завдяки їм, равлик їсть жорсткі овочі: моркву, капусту, огірок та інше. Але на відміну від інших травоїдних, цей молюск не жує видобуток, а перетирає, тому радулу часто називають теркою. Рухливі щелепи з зубцями, рухаючись, перетворюють жорстку їжу в кашку, яка потрапляє в глотку, де під дією ферментів слинних залоз, стає м’якше і проходить, через короткий стравохід, в порожнину зоба. Шлунок значно менше зоба, тому печінка виробляє ферменти для швидкого перетравлення їжі та всмоктування корисних речовин.

Перша їжа, яку споживає мальок, після шкаралупи, — грунт. По шляху проходження на поверхню, дитинча зскрібає верхній шар грунту, де міститися поживні елементи і мінерали. Основне завдання на цьому етапі — зміцнити панцир, оскільки, чим швидше він стане міцним, тим більше шансів вижити у молюска. У цей період панцир росте дуже швидко, отже, їжі необхідно багато. При перших місяцях життя розмір равлика збільшується стрімко, тому поїдається вся їстівна зелень.

Період появи першого потомства припадає на появу першої зелені, і сільськогосподарських посівів, що завдає шкоди останнім. Молодняк, що вибрався назовні, знищує велику кількість молодих паростків, що завдає шкоди майбутньому врожаю. Тому в багатьох країнах США і Азії ця тварина під забороною, як ввезення, так і розведення.

Активна фаза зростання малька триває до семи місяців. За цей період равлик набирає максимальну вагу, збільшує обсяг панцира.

Харчування равликів в живій природіСмакові переваги теж досить різноманітні. Садового равлика називають виноградним, оскільки її найулюбленішим місцем проживання є виноградники, грунт яких багат мінералами, важливими для зростання. Але, поїдаючи молоде листя винограду, цей маленький шкідник, завдає шкоди аграріям. Серед дикої природи, віддаленій від сільськогосподарських угідь, равлик нешкідлива для зовнішнього середовища. У раціон потрапляє молода кропива, лопух, кульбаба, листя суниці,

кора дерев, ягоди, плоди дерев. Для більшості дорослих особин, ласощами вважається підгниле листя або кора, яка називається детрит.

Поки мальок не зміцнів, він поїдає молоду зелень, і тільки зміцнивши радулу, включаються тверді овочі, фрукти, кора. Але незмінним компонентом на періоді зростання, є кальцій. Від його кількості залежить міцність панцира, тривалість життя. Адже мушля це не просто красивий елемент будови тіла, а й захист організму. Якщо пошкодити панцир досить сильно, то молюск загине, адже всередині знаходяться всі життєво важливі органи.

Серед деяких видів равликів були помічені любителі падалі, маленьких комах. Але швидше за все, це пов’язано з відсутністю альтернативи або вибору їжі. Різноманітність і якість раціону впливає не тільки на життєві показники, але і на забарвлення тварини, роблячи його темніше або світліше, додаючи вкраплення і смуги.

Існують хижі види равликів — акваріумна Хелена і Конус, виробляючи сірчану кислоту, вони руйнують панцир жертви і поїдають її. Але равлик, звичний для нас, нешкідливий і часто стає домашнім вихованцем.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму