Вже давно не секрет, що равлики перекочували з садів, галявин, виноградників в комфортні умови проживання: квартири, акваріуми, вольєри, ферми. І тепер людина створює їм сприятливі умови утримання, підтримуючи всі життєво важливі процеси.
Але, коли у вас один вихованець, який живе в контейнері або молюскаріумі, і зовсім інше, якщо ви вирішили зайнятися розведенням равликів. Давайте розбиратися, що потрібно знати, щоб бізнес з розведення молюсків став успішним:
- Актуальність, застосування, попит.
- Бізнес план по равликовій фермі.
- Як відкрити свою равликову ферму.
- Розведення, вольєр для виноградних равликів.
- Устаткування для ферми равликів.
Актуальність, застосування, попит
Те, що цей бізнес актуальний, сумніватися не доводиться. Адже зараз все більше людей замислюються про здоровий спосіб життя, знаходячи правильні продукти харчування. Так як равликове м’ясо, вважається екологічно чистим, збагаченим корисним білком, з мінімальним вмістом жиру, холестерину, багате комплексом амінокислот, то, як відомо, попит завжди народжує пропозицію.У медицині і косметології застосовують слиз молюсків, досліджуючи як ліки від хвороб дихальних шляхів.Попит, пояснюється зростаючою популярністю, постійним збільшенням кількості споживання, відсутністю великої кількості конкурентів в цьому бізнесі.
Бізнес план по равликовій фермі
Як будь-яка інша справа, даний вид бізнесу теж вимагає уважного підходу і вивчення всіх аспектів, тому що це не просто цікава ідея бізнесу, але і цілком прибутково. На наступному етапі, необхідно прорахувати всі можливі ризики, капіталовкладення, шляхи збуту. Детально вивчити процес розведення, організацію вольєра або цілого господарства. Вибрати систему оподаткування.
Як відкрити свою равликову ферму
Першочергове завдання — це пошук землі, на якому розташується майбутня садиба. Розміри безпосередньо залежать від кількості особин, за умов, наближені до природних, — 1гк на 1м2 (приблизно 35-40 молюсків), або промислові обсяги 200 штук на 1м2.Оптимальні терміни отримання максимальної вигоди, складають 1,5 роки. Тому необхідно врахувати, що взимку черевоногі впадають в анабіоз. Але при наявності інкубатора зі штучною температурою можна скоротити термін сну з 4-5 місяців до 2-3.
Мінімальні вимоги для ферми з розведення равликів:
- земля, з щільною рослинністю
- вольєр, який захищає від шкідників
- штучний або підручний корм
- маточне стадо, готове до розмноження
Розведення, пристрій вольєра для виноградних равликів
Наземні черевоногі не вимагають підвищених умов утримання та організації, вони спокійно існують при температурі повітря 23 – 250 С; не вибагливі в їжі, вважають за краще свіжі овочі, капусту, листя подорожника, винограду, смородини, кульбаби; розмножуються один — два рази за сезон, відкладаючи кладку яєць до 80 штук; при тривалому зниженні температури впадають в анабіоз до настання потепління. Щоб організувати равликове господарство в домашніх умовах цих знань цілком достатньо. Щоб побудувати вольєр, теж не потрібні особливі витрати. Кілька брусів, дрібна сітка і вольєр готовий. Умови, яким він повинен відповідати:
- надійність (щоб вихованці не розбіглися)
- захист (щоб їх не з’їли мисливці на молюсків)
- наявність мінерального ґрунту (молюски з ґрунту беруть мінерали для зміцнення мушлі, в землю відкладають кладку, занурюються в анабіоз, зарившись в ґрунт)
- присутність зелені, води, повітря, сонячних променів.
Устаткування для ферми равликів
Геліцекультура — це напрямок агротехнічної діяльності, здатної дати максимум прибутку за мінімум часу. Мається на увазі екологічно безпечне виробництво, без заподіяння загрози навколишньому середовищу, без скорочення популяції біологічного виду.
Якщо ви прийняли рішення створити повноцінне підприємство з розведення равликів, тоді цей список необхідного обладнання стане в нагоді:
- приміщення під маточне стадо з контролем температури (3 — 4 м2)
- приміщення під вирощування молодняка (20 м2)
- стелажі або бруси, щоб молюски вільно пересувалися
- інкубатори та кювети під кладки яєць
- контейнери для молодняка (20 * 30 * 20)
- вольєр, в якому буде знаходитися молоде покоління
- корм, що містить мінерали (з розрахунку 2 кг на 40-50 особин)
- вермікультивування (це скоріше процес, коли вдаються до послуг дощових черв’яків, щоб очистити ґрунт від продуктів життєдіяльності молюсків)
Фазенда по розведенню виноградних равликів може бути двох типів: в приміщенні, за принципом теплиць, і на відкритих ділянках, але з наявністю приміщень, щоб вирощувати молодняк, кладки яєць.
Якщо не порушувати циклічності процесу, то дохід буде стабільним, не схильним до спаду.