> Інформація > Цікаві факти про равликів

Цікаві факти про равликів

Равлики найбільш відомі своєю швидкістю. І це не міф – вони і справді не найшвидші істоти на планеті. Але про них є і набагато більш цікаві факти ніж те, з якими темпами вони пересуваються.

Вони живуть всюдиЦікаві факти про равликів

Біологи налічують близько 150000 підвидів равликів. Їх ділять на сухопутних, морських і річкових. Тому практично в будь-якому кліматі можна знайти цих дивовижних істот! Вони повзають по листю і землі, плавають в солоній і прісній воді. Одні види воліють холодну температуру, інші – більш теплу. Що відносно найбільш відомих їстівних равликів – виноградних і сірих – то вони живуть в помірному кліматі, люблять вологу і на зиму ховаються в землю і впадають в анабіоз.

Равлики – родичі ракоподібних

Равлики і слимаки категоріально відносяться до молюсків, що робить їх родичами устриць і мідій. При цьому цей вид молюсків відноситься до найбільшої групи ракоподібних – близько 80% на Землі. Примітно, що вони також є однією з найрізноманітніших груп тварин з точки зору форми, місця існування і поведінки.

Є теорія, що вони стали натхненниками для створення образу Купідона

Один дослідник стверджує, що міф про стріли Купідона може відбуватися з шлюбних ритуалів Helix aspersa, виноградної або садової равлики. Ці равлики під час спарювання стріляють «любовними дротиками» в своїх партнерів. Такі дротики містять слиз, що збільшує шанси на виживання їхніх сперматозоїдів (равлики є гермафродитами, і обидві особини отримують сперму під час спарювання).

Однак до докладних досліджень люди думали, що ці дротики містять кальцій і афродизіак, тому Рон Чейз з університету Макгілла вважає, що це могло послужити джерелом натхнення для Купідона з його стрілами, такими, що розпалюють бажання.

І факт, що вони точно стали натхненниками для медичного винаходи

Дослідники з дитячої лікарні Бостона і Массачусетського технологічного інституту розробили медичний клей, який імітує консистенцію слизу, яка допомагає морським равликам чіплятися за каміння під водою. Такий  клей призначений для лікування вад серця і забезпечує прилипання навіть нерівних поверхонь (якщо в таких місцях використовувати звичайні шви, закріплення буде менш надійним).

Важливо! Поки що цей клей використовувався тільки для лікування свиней.

Равлики люблять трапезувати разом

Всі знають, що питання краще вирішуються за вечерею, але виявляється, молюски теж спіткали цю науку. Дослідники помітили, що виноградні равлики воліють є в тому ж місці і в той же час, що і їх родичі. При цьому таке перевагу залишається, навіть якщо поруч є інша їжа. Можливо, істоти підозрілі і люблять їсти перевірені продукти, а можливо, дійсно знають що таке сімейна вечеря!

Перша жінка, яка взяла участь в міжнародній гонці, брала участь в змаганні на авто під ім’ям «Равлик»Цікаві факти про равликів

Елен ван Зуйлен, французька світська письменниця 19-го століття, фінішувала на трасі Париж-Амстердам-Париж 1898, і, як повідомляється, стала першою жінкою , що взяла участь в міжнародній автомобільній гонці. Її чоловік, президент Автомобільного клубу де Франс, брав участь в тих же перегонах на авто під назвою «Ескарго» (назва французького делікатесу з запечених виноградних равликів).

Письменниця Патріція Хайсміт брала їх з собою на вечірки

Хайсмит, чиї романи «Незнайомці в поїзді» і «Талановитий містер Ріплі» були успішно екранізовані, вважала, що молюски цікавіші за людей. Вона тримала близько 300 равликів в якості домашніх тварин, і вони фігурують в декількох її літературних творах. У біографії письменниці Джоан Шенкар цитує знайомого Хайсмит, що описує її як «жінку, яка діставала равликів з сумки і садила їх на стіл, коли була у кого-то в гостях».

На цьому все! Дізнайтеся також не тільки про цікаві, але і корисні особливості равликів в інших статтях блогу.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму

© "Snails-house", 2016 - 2020, Всі права захищені