> Інформація > Чим корисні равлики для навколишнього середовища

Чим корисні равлики для навколишнього середовища

Існування кожної живої істоти на планеті несе для навколишнього середовища як шкоду, так і користь. Равлики не стали винятком. Багато хто знає, що цей молюск серйозний шкідник для сільськогосподарських угідь. Вони знищують молоді паростки, листя і плоди. Але мало хто знає, що ці маленькі істоти здатні нести не тільки шкоду.

  • Чудодійна слиз.

Чим корисні равлики для навколишнього середовищаЗараз набирає популярність в косметології равликовий слиз. Його дивовижні властивості використовують в кремах, косметичних процедурах, а також всіляких настойках для внутрішнього застосування. Але для навколишнього світу слиз цього молюска також несе користь. Активні речовини, що містяться в секреті, сприяють процесу мінералізації грунту.

Наприклад, прісноводні равлики, що живуть в річках, озерах та інших водоймах, вважаються рятівниками води. Поїдаючи водорості і органічне сміття, ці тварини виділяють в грунт поживний слиз і екскременти. Такий матеріал служить добривом для донного грунту, забезпечуючи харчування інших мешканців дна.

Крім цього, молюсками контролюється чисельність водоростей, що призводить до природного очищення води, а також до нормалізації субстрату. Поїдаючи дрібні водорості в зоні берегової лінії, ці санітари рятують берег від замулювання, очищаючи дно і насичуючи його корисними речовинами для інших мешканців.

  • Детектор забруднень.

Відмінною рисою організму гастропод є їх здатність накопичувати в своєму організмі метали. Ця здатність допомагає вченим ідентифікувати біологічно забруднені ділянки. За деякими ознаками реакції равликів на фактори навколишнього середовища, можна зробити висновок про загальний стан рослинності, ґрунту, кальцію. Ці ознаки прості: розмір раковини, кількість нащадків, інтенсивність розмноження. Але існують і більш складні тести, які дають точну відповідь про вміст важких металів в грунті. Уважно вивчаючи печінковий протік, травну залозу, панцир вчені роблять висновок про наявність Кадмію, цинку та інших металів.

Тому проаналізувавши ці дані, можна зібрати повну характеристику середовища. Щоб поліпшити загальний стан середовища необхідно збільшувати популяцію. Адже переважання збільшення дисперсії видів тільки сприяє фільтрації навколишнього середовища і ареалу проживання.

  • Біологічно активний утилізатор.

Чим корисні равлики для навколишнього середовищаНаземні молюски є важливим будівельником екосистеми, модулюючи доступність даної екосистеми для інших видів. Вивчаючи питання впливу равликів на листя, вчені прийшли до певних висновків. Спільнота равликів здатна скоротити листяне сміття і в значній мірі вплинути на втрату маси підстилки.

Гастроподи, вони ж молюски, здатні фіксувати кальцій шляхом системи позаклітинної біомінерализації. Цей процес допомагає утримувати кальцій в верхніх шарах грунту, що сприятливо впливає на її склад.

Шляхом швидкого розкладання опалого листя, в ґрунті утворюється сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів.

  • Природне добриво.

У процесі життєдіяльності черевоногі прискорюють систему розкладання опалого листя, шляхом подрібнення. Така система полегшує колонізацію грунту мікробами шляхом виділення фекалій, які багаті поживними речовинами. Це, в свою чергу, забезпечує відповідні місця проживання для мікробів.

  • Важлива ланка в харчовому ланцюжку.

Харчовий ланцюжок — це дуже важливий фактор у збереженні видів і популяцій різних живих організмів. Равлики є поширеним продуктом харчування для багатьох видів. Прісноводні — для качок, риб, раків і черепах. Сухопутні — для птахів, гризунів, дрібних хижаків. Таким чином, наступний щабель харчового ланцюжка забезпечує собі попадання кальцію і багатьох інших поживних речовин в організм.

 

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму

© "Snails-house", 2016 - 2019, Всі права захищені