Швидке замовленя

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар і заповніть товарну форму!

Чи різниться харчування равликів Helix aspersa Maxima і Müller

Helix aspersa Maxima і Müller (великі сірі і малі сірі равлики) – це два підвиди молюсків, які відносяться до одного виду їстівних равликів Helix aspersa. Перші – прямі конкуренти бургундським (виноградним) равликам, завдяки можливості вирощувати їх на фермах і їх ніжному, соковитому м’ясу. Другі – цінні продукти для косметичної та медичної промисловості.

Головна відмінність у підвидів – розміри. Але також є і особливості їх розведення, в тому числі догляду та харчування. Розглянемо останнє запитання докладніше.

Загальні моменти харчування равликів

Основу для харчування всіх видів равликів повинен складати кальцій. Це пов’язано з тим, що він робить панцир моллюска міцніше. З цієї причини для життя істоти вибирають кальцинований грунт, і в штучно створених умовах (на фермі) землю теж потрібно постійно підживлювати. По грунту равлики повзають, і його ж іноді і їдять.

Подібне ставлення у Helix aspersa Maxima і Müller і до решти навколишнього світу: крім землі, вони пересуваються також по листю і вживають їх в їжу (при цьому навіть частіше, ніж грунт). Тому на фермі має бути багато різних рослин: починаючи від дикого винограду, закінчуючи звичайними бур’янами.

Чим відрізняються Helix aspersa Maxima і Müller?

Чи різниться харчування равликів Helix aspersa Maxima і Müller

Крім розмірів (до 45 мм у Helix aspersa Maxima і 28-35 мм у Müller) діаметра панцира, підвиди розрізняються:

 • Популярністю. Гурмани віддають перевагу великим особинам, яких зручніше їсти. А ще у них більш ніжне м’ясо.
 • Сприйнятливістю до температурних умов. Маленькі сірі равлики виживають і при 8 градусах тепла, а великі – тільки при 12.
 • Кількістю яєць, що відкладаються. До 120 у Müller і до 160 у Maxima.
 • Швидкістю росту. Маленькі сірі равлики виростають швидше – трохи менше ніж за півроку, великим потрібно на 1-2 місяці більше.

Ці відмінності впливають на догляд за різними підвидами, але не на їх харчування.

Чим годувати равликів?

Чи різниться харчування равликів Helix aspersa Maxima і Müller

Для здоров’я і повноцінного життя молюсків недостатньо надати кальцинований грунт і багато рослин. Не випадково в штучних умовах особини живуть довше, ніж в природі. Їх здоров’ю сприяють:

 • концентрований комбікорм – його варто купувати тільки у перевірених виробників;
 • фрукти та овочі;
 • делікатеси – яйця, сир, розмочений в молоці хліб.

Концентрований комбікорм – важливий момент в харчуванні Helix aspersa Maxima і Müller. Виробники не тільки враховують норму кожного корисного елемента в раціоні молюсків, але:

 • обробляють корм таким чином, щоб білки, жири і вуглеводи ставали доступнішими для організму істоти і краще засвоювалися;
 • виробляють продукт, який довго зберігається і містить велику кількість корисних речовин (більше, ніж в рослинах, фруктах і овочах);
 • використовують при обробці високу температуру, що робить корм не тільки поживним, а й смачним;
 • додають компоненти, які підвищують стійкість особин до різного роду захворювань.

Корм зазвичай універсальний і відрізняється тільки змістом тих чи інших поживних речовин, підходить для обох підвидів равликів.

Оставить отзыв

avatar
wpDiscuz

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: