> Інформація > Хижий равлик Helena

Хижий равлик Helena

Хижий равлик Helena сімейства Nassariidae.

Равлик з красивим іноземним ім’ям Хелена. Звучить неймовірно красиво, але насправді це — найяскравіший представник хижаків серед равликів. Цей неймовірно симпатичний прісноводний черевоногий молюск живе в Азії, а точніше в південно-східній його частині. Ця хижачка любить тепло, тому найбільша популяція спостерігається в Індонезії, Таїланді, Малайзії.

Класифікація:

  • Домен — Еукаріоти
  • Царство — Тварини
  • Підцарство — Еуметазоі
  • Надтип — Спіральні
  • Тип — Молюски
  • Клас — Черевоногі
  • Загін — Неогастропода (Neogastropoda)
  • Сімейство — Nassariidae
  • Рід — Clea
  • Вид — Anentomehelena

Зовнішні характеристики хижого равлика Хелена

Даний вид молюска має дуже гарний окрас, як тільця, так і раковини, довжина якої сягає 28 мм, при цьому діаметр може бути до 13 мм. Спектральне забарвлення балансує в теплих жовтих тонах, від лимонного до бурштиновому, чергуючись зі спіральним візерунком кавового кольору. Тіло тварини також незвичайного світло-бежевого відтінку, а сіре з дрібними вкрапленнями, немов крапельками. Хижий равлик Helena Конусоподібна раковина хижачки — ребриста, спіральна без кінчика. Але зустрічаються й інший забарвлення, що залежить від виду, проте в даному спектрі хижа хелена виглядає в акваріумі дуже ефектно, незвичайно. Є одна особливість у зовнішньому вигляді — це наявність досить великої трубки для дихання, яку видно при пересуванні.

Однак не варто забувати, що наша красуня є хижаком, тому її сусідство з іншими представниками молюсків необхідно вибирати дуже ретельно. Така сусідка, як наприклад, ампілярія абсолютно не підходить Хелені, так як є спокійною, травоїдної, нешкідливою. Тому хижачка буде полювати на неї, нехай без особливого ентузіазму, але все ж може звести популяцію до нуля. Меланії більш до душі Хелені, їх поїдають охочіше.

Опис і характерні особливості равликів хижаків. Чим годувати?

У природі цей вид равликів мешкає в чистих водоймах з піщаним або мулистим дном. Тому для утримання хижачки Хелени необхідна проточна вода.

Хижий равлик Helena

Температурний режим коливається від 20 до 26 градусів Цельсія, але є одне застереження: при зниженні температури від 19 градусів, Хелени перестають розмножуватися і можуть впасти в анабіоз, зарившись в ґрунт і закривши гирлі раковини спеціальним мигдалеподібні оперкулумом — це така вапняна кришечка, яка захищає молюска від нападу інших хижаків. Дно акваріума повинно бути дрібнозернистим, це можуть бути дрібні камінчики, в які зручно зариватися після щільного обіду, очищений пісок або дрібний гравій. Вода не повинна бути занадто м’якою, інакше це може привести до руйнування раковини і загибелі молюска, кислотність в межах 7-8 рН.

Хижий равлик HelenaХелени харчуються білковою їжею, що робить їх мисливцями. Коли молюск голодний це відразу помітно — швидкість пересування зростає і стає зрозуміло, що хижачка шукає, чим  поживитися. Якщо в акваріумі є падаль, то цей равлик стане відмінним «прибиральником», також вони поїдають яйця молюсків, черв’яків і полюють на собі подібних. Отже, необхідно уважно стежити за тим, щоб хелена не знищила кладку ікри якої-небудь  рибки.

Особливістю будови даного виду є наявність зубів на Радулі — це потужна терка, яка перемелює їжу. Тому, наздогнавши свою жертву, хелена всмоктує її цілком. Рибки при цьому не викликають особливого інтересу, як і креветки, тому що надто швидкі. Великі молюски теж не по зубам нашій хижачці. У вигляді штучного прикорму може виступати мотиль, корм для сомів, головне щоб рівень вмісту білка був максимальним.

Розведення равликів-хижаків.

Думка, що всі равлики гермафродити для даного виду помилково. У них все як у інших тварин є: самець і самка, шлюбні ігри, період розмноження. Коли в популяції з’явиться пара, ви обов’язково це помітите, але для цього необхідно, щоб кількість особин було достатнім, тому що розрізнити равликів за статевою ознакою, спираючись на візуальний аналіз неможливо. «Закоханих» молюсків видно неозброєним оком: вони триматися завжди разом — їдять, пересуваються, катаються один на одному, зариваються в ґрунт, полюють. Процес спаровування проходить дуже повільно, так би мовити якісно.Хижий равлик Helena

Самка і самець з’єднуються підошвами в вертикальному положенні, як би завмираючи на декілька годин. Після того, як запліднення відбулося, равлики розповзаються, а через кілька днів, в умовах оптимальної температури і відсутності занадто настирливих сусідів, самка відкладає ікринки. Бажано, молюска відсадити в окремий акваріум відразу після спарювання, щоб забезпечити комфортні умови для розмноження, а також подбати про наявність декору, на якому равлик відкладе ікринки. Причому робить вона це в різних місцях, забезпечуючи тим самим захист від інших мешканців акваріума. Ікринка буде схожа на маленький мішечок з жовтенької бусинкою всередині і розміром близько одного міліметра.На розвиток нового равлика піде від 2 до 6-ти тижнів, після чого, вилупляється «дитя», ховається в ґрунт, забезпечуючи собі захист від хижаків. Хоча канібалізм у хелен не спостерігається, буде краще перестрахуватися. Харчування в цей період забезпечується наявністю падали на дні акваріума або водойми.

Хижий равлик HelenaПроцес дорослішання досить тривалий і займає близько шести місяців, цього достатньо, щоб малюк підріс, зміцнів і зміг самостійно існувати серед дорослих особин, а також знаходити собі їжу, в тому числі полювати. За оптимальних умов і належному догляді одна пара хижаків хелен здатна привести на світ близько трьохсот молюсків на рік, але не варто забувати про те, що зі збільшенням популяції необхідно збільшувати розміри ареалу. Тривалість життя в природних умовах складає всього 2 роки, а в комфортабельному середовищі до 5-ти років. Якщо ви відсадили самку перед нерестом, і молоде покоління росло окремо від основного місця проживання, то не поспішайте повертати «підлітків» назад. Дайте їм зміцніти, трохи підрости, адаптуватися, і тільки потім переміщайте до звичайних умов їх проживання. В іншому випадку молоде покоління буде піддано жорсткому природному відбору, і вижити зможе лише найсильніший.

У переважній більшості випадків хижачку Хелену заводять для підтримки чистоти в акваріумі, а також для боротьби з небажаним збільшенням меланомів, фізів, котушок. Але дивовижний окрас цього равлика стане відмінною прикрасою вашого акваріума.

Швидке замовлення

Щоб швидко зробити замовлення, виберіть товар та заповніть контактну форму